EN

28.05.2021, 10:58 Wersja do druku

Białystok. Opera i Filharmonia Podlaska wraca do gry

Inne aktualności

W weekend (28-30 maja) po długiej przerwie do gry na żywo w swoich dwóch gmachach wraca Opera i Filharmonia Podlaska. Wśród propozycji są koncert symfoniczny, koncert plenerowy zespołu Zimne Dranie i muzyczna bajka dla dzieci "Księga dżungli".

Placówki kultury - jak kina, teatry i filharmonie - po przyspieszeniu terminu otwarcia (z 29 na 21 maja) mogły do wnętrz swoich obiektów widzów zapraszać już w poprzedni weekend. Opera i Filharmonia Podlaska zdecydowała się pozostać przy pierwotnie ustalonym terminie. I otwiera swoje wnętrza dla melomanów - po raz pierwszy od wielu tygodni lockdownu - w piątek (28 maja).

Opera i Filharmonia Podlaska. Symfonia, międzywojnie i dżungla

To będzie pierwsze od dawna spotkanie melomanów z białostockimi filharmonikami w tak rozbudowanym składzie - piątek to bowiem czas koncertów symfonicznych.

W piątek (28 maja) w filharmonii przy Podleśnej 2, o godz. 19, na dobry początek posłuchać będzie można koncertu pod batutą Marka Wroniszewskiego z udziałem Orkiestry OiFP i pianisty Piotra Sałajczyka. W programie: IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58 Ludwika van Beethovena i VII symfonia d-moll op. 70 Antonina Dvoraka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera i Filharmonia Podlaska wraca do gry. Zimne Dranie w amfiteatrze, klasyka przy Podleśnej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne