EN
18.07.2022, 11:47 Wersja do druku

Białystok. Letnie koncerty na tarasie w Nie Teatrze

Inne aktualności

Nie Teatr szykuje prawdziwą ucztę muzyczną, podaną w przyjemnej scenerii, bo na tarasie budynku Astorii. Od 29 lipca będą odbywać się koncerty różnorodnej muzyki.

Muzyczne lato w pełni!

Za 2 tygodnie rusza pierwszy letni cykl wydarzeń w Nie Teatrze, tym razem przyjmą one formułę koncertów. Będą one zlokalizowane na 3. piętrze Astorii, gdzie taras stanie się miejscem regularnych letnich muzycznych imprez.

Nie Teatr będzie gościł wyjątkowych artystów, wykonujących różne gatunki muzyki. Na tarasie z widokiem na Rynek Kościuszki zabrzmi pięć muzycznych projektów, które są starannie wybrane na ten czas. Każdy koncert będzie miał swój niepowtarzalny klimat oraz kameralną atmosferę, bo taras ma swoją ograniczoną przestrzeń.

I tak, 29 lipca Białystok odwiedzi Woch&Guzik, czyli duet gitarowy wykonujący m. in. latin jazz, którego wysmakowane brzmienia zabiorą słuchaczy nawet do Ameryki Południowej, a muzyka zabrzmi w pełnym spektrum, od porywającej do nostalgicznej. Muzykom towarzyszyć będzie zaprzyjaźniona już z widzami Nie Teatru wokalistka musicalowa i world music - Kaja Mianowana.

Natomiast 4 sierpnia na tarasie Astorii będzie można wysłuchać ZALII. Jest to wschodząca gwiazda muzyki popowej, w której piosenkach pobrzmiewa i jazz, i R'n'B - to współczesna próba złapania w wersach i melodiach duszy miasta, w Nie Teatrze wystąpi w specjalnie przygotowanym secie z gitarzystą Dobrosławem Jabłońskim.

Z kolei 13 sierpnia wystąpi NIEBØ - rozmarzony indie popowy duet, który pięknie opowiada historie, a ich doświadczenie sceniczne w teatrze sprawia, że koncerty mają w sobie to nieokreślone "coś" więcej. Artyści znani są z poruszającego musicalu "Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę", który powróci na scenę Nie Teatru we wrześniu.

Zaś 18 sierpnia przestrzeń tarasu będzie należała do Shota Adamashvili, gruzińskiego songwritera, muzyka country, który na swojej europejskiej trasie zahacza o Białystok.

Jako ostatni w cyklu Letnie Granie w Nie Teatrze wystąpi 26 sierpnia Arturo El Polaco Flamenco trio. Arturo El Polaco znany jest jako gitarzysta formacji flamenco Los Payos, więc używanie tej nazwy jest uzasadnione, ale tym razem Arturo wystąpi w znakomitym trio. Będzie można posłuchać tego fantastycznego gitarzysty z towarzyszeniem wokalisty, którego śpiew przeszywa trzewia.

Koncerty będą rozpoczynać się o godz. 20:00.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Cykl letnich koncertów na podniebnym tarasie w Nie Teatrze

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data publikacji oryginału:

18.07.2022

Wątki tematyczne