EN

23.03.2022, 09:03 Wersja do druku

Andrzej Seweryn krótko o Putinie: Nie rozmawiałbym z nim, tylko po prostu mu przydzwonił

Andrzej Seweryn gościł we wtorek na antenie Radia Zet. Aktora zapytano, co powiedziałby Władimirowi Putinowi, gdyby miał się z nim spotkać. Ten jednak miałby na taką okazję inne plany. Dyrektor Teatru Polskiego mówił również o swoim okrzyku podczas Koncertu dla Ukrainy. Pisze Karolina Mianecka w Gazeta.pl.

Andrzej Seweryn, aktor i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie został zapytany w Radiu ZET o to, co powiedziałby Władimirowi Putinowi, gdyby miał okazję z nim porozmawiać. - Ja bym w ogóle z nim nie rozmawiał, ja bym mu po prostu przydzwonił - odparł.  

Lekko zbity z tropu prowadzący rozmowę stwierdził po tym, że Putin "trzęsie całym światem i nikt nie jest w stanie mu nic zrobić". Seweryn zaprotestował: - Możemy mu zrobić wiele, ale nie mamy odwagi: boimy się, że będziemy mieli jeden dom mniej, samochód mniej, że przegramy wybory, że nie będziemy mogli kupić kwiatków. Boimy się tego, że będziemy wolniej żyć i mniej mieć. Siła militarna i gospodarcza Europy, jest nieporównywalna z Rosją.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Andrzej Seweryn krótko o Putinie: Nie rozmawiałbym z nim, tylko po prostu mu przydzwonił

Źródło:

Gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Karolina Mianecka

Data publikacji oryginału:

22.03.2022

Wątki tematyczne