EN

11.06.2024, 17:24 Wersja do druku

Poznań. Koniec sezonu w Teatrze Polskim

To ostatnia okazja, by móc zobaczyć najgłośniejsze spektakle ostatnich miesięcy – „Taśmy rodzinne”, „Ulissesa” oraz „Delivery heroes. Bohaterowie na wynos”, który zostanie zagrany po raz pierwszy od premiery w marcu!

„Taśmy rodzinne” / fot. Monika Stolarska / mat. teatru

Inne aktualności

TAŚMY RODZINNE
reżyseria: Piotr Pacześniak
obsada: Alan Al-Murtatha, Michał Kaleta, Monika Roszko, Aleksandra Samelczak, Alona Szostak, Daniel Namiotko (gościnnie)

Małysowie udają się na wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy swojego syna, Marcina, organizowanej w poznańskiej Galerii Malarnia. Młody i zdolny Marcin Małys, absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i obiecujące nazwisko na polskiej scenie sztuk wizualnych, tworzy prace wideo inspirowane historią własnej rodziny i wspomnieniami z dzieciństwa. Powodzenie wernisażu zostaje wystawione na próbę kiedy Marcin Małys decyduje się zaprezentować nową pracę wideo, w której ujawni niewygodne fakty na temat domu rodzinnego, a tym samym zmusi rodziców, siostrę, partnera i najlepszą przyjaciółkę do konfrontacji z głęboko skrywanymi sekretami i zakłamaniem.

spektakle: 13, 14, 15 czerwca 2024 | godz. 19.00
16 czerwca | godz. 18.00
więcej informacji: https://teatr-polski.pl/spektakle/tasmy-rodzinne/

ULISSES
James Joyce
reżyseria: Maja Kleczewska
obsada: Piotr Jankowski (gościnnie), Mariusz Adamski, Alan Al-Murtatha, Piotr B. Dąbrowski, Michał Kaleta, Piotr Kaźmierczak, Kaya Kołodziejczyk (gościnnie), Barbara Krasińska, Jakub Papuga, Michał Sikorski (gościnnie), Alona Szostak, Andrzej Szubski, Ewa Szumska, Kornelia Trawkowska

Spektakl z towarzyszeniem chóru Pogłosy i Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu pod kierownictwem Adama Domurata.

Kim jest współczesny Odys? Jaką tożsamość ma wędrowiec-tułacz? Jakie znaczenie mają stacje w jego podróży? Kim są Cyklop i Nauzykaa? Gdzie znajduje się Itaka dla polskiego zasymilowanego Żyda? Czy poczuje się on w końcu „u siebie”? Bloom i Molly rocznicę urodzin nieżyjącego synka przeżywają osobno, po to, by zrozumieć, jak bardzo za sobą tęsknią. Ulisses jest pieśnią o miłości – o tym, co może ocalić nasze człowieczeństwo.

Zapraszamy na wątróbkę i zimne piwo do pubu Syreny, w którym staniecie się uczestnikami oratorium na cześć życia i pochwały codzienności, które dzisiaj zagrożone są wojną, lękiem, niepewnością.

spektakle: 21 czerwca 2024 | godz. 19.00
22 czerwca | godz. 16.00 i 20.30,
23 czerwca 2024 | godz. 18.00
więcej informacji: https://teatr-polski.pl/spektakle/ulisses/

DELIVERY HEROES. BOHATEROWIE NA WYNOS
reżyseria: Konrad Cichoń
obsada: Mariusz Adamski, Alan Al-Murthata, Piotr B. Dąbrowski, Adrian Delikta (gościnnie, słuchacz STA w Poznaniu), Barbara Krasińska, Denis Kudijenko (gościnnie, student AST w Krakowie), Maria Kuśmierska (gościnnie, studentka PWSFTviT w Łodzi), Jakub Papuga, Mandar Purandare (gościnnie), Monika Roszko, Aleksandra Samelczak, Kornelia Trawkowska

„Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos”, to spektakl skoncentrowany wokół doświadczenia bycia kurierem – dostawcą jedzenia oraz relacji użytkowników i pracowników aplikacji oferującej usługi dostarczania produktów klientom wprost pod ich drzwi.

Kurierzy zostają wciągnięci w szalone wyzwanie. Do wygrania są ogromne pieniądze – trzeba jedynie z pełnym entuzjazmem zaangażować się w coraz to bardziej absurdalne zadania proponowane przez organizatorów. Świat pracy, aplikacji i prywatność zaczynają zlewać się w jedną, nierozróżnialną od siebie całość.

spektakle: 27, 28, 29 czerwca 2024 | godz. 19.00
30 czerwca | godz. 18.00
więcej informacji: https://teatr-polski.pl/spektakle/delivery-heroes-bohaterowie-na-wynos/

Przypominam też, że bilety na czwartkowe (wyłącznie!) spektakle Teatru Polskiego w Poznaniu – w ramach studenckich czwartków – kosztują jedynie 30 zł. Wystarczy okazać ważną legitymację studencką i kupić/zarezerwować bilet w kasie!

Źródło:

Materiał nadesłany