EN

4.12.2020, 17:13 Wersja do druku

Warszawa. Grudzień online w Teatrze Soho

fot. mat. teatru

Teatr Soho nie przestaje grać. Od kilku miesięcy artyści i producenci związani z alternatywną sceną na warszawskim Kamionku pracowali nad nowym repertuarem online.

W grudniowym programie znalazły się premiery rejestracji spektaklu “Wszystko płynie" Janusza Opryńskiego i spektaklu “Ości” Pawła Miśkiewicza, debata krytyczek i krytyków na temat teatru online oraz dwie premierowe produkcje Igora Gorzkowskiego: słuchowisko “Don Kichot” i interdyscyplinarny spektakl “Król Lear”.

Z myślą o publiczności internetowej powstała filmowa wersja spektaklu "Wszystko płynie" w reżyserii Janusza Opryńskiego na podstawie wstrząsającej powieści Wasilija Grossmana. Premiera już 5 grudnia o g.20:00 na Facebooku i Vimeo Teatru Soho. Spektakl będzie dostępny do 14 grudnia.
Obsada: Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowki

Spektakl “Wszystko płynie” jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne