Opera Śląska


typ teatru:muzyczny
adres:ul. Moniuszki 21/23 41-902 Bytom
telefon:+48 32 281 34 31,, +48 32 281 43 35 (tel/fax); +48 32 396 68 53, +48 32 396 68 08, +48 32 281 84 39 (dział imprez i reklamy)
e-mail:opera@opera-slaska.pl; bow@opera-slaska.pl
strona www:www.opera-slaska.pl
dyrektor naczelny:p.o. dyrektora: Łukasz Goik
uwagi:
Krystyna Krzyżanowska-Łoboda - kierownik chóru (od 11. 09. 2013 r.)
Aleksandra Kliś - kierownik baletu,
Henryk Konwiński - choreograf (współpraca),
Dyrygenci - Krzysztof Dziewięcki, Tadeusz Serafin (współpraca), Francisco Bottigliero (współpraca), Andrzej Knap (współpraca), Mieczysław Unger (współpraca), Maciej Tomasiewicz (współpraca), Wojciech Semerau-Siemianowski (współpraca), Stephen Ellery (współpraca);
Asystenci Reżysera - Bernadeta Maćkowiak, Piszek Tadeusz (współpraca);
Inspicjentki: Jadwiga Bacik, Krystyna Siedlik.
Korepetytor chóru - Karina Skrzeszewska

Zespół artystyczny w sezonie 2016/2017:

SOPRANY: Leokadia Duży, Justyna Dyla, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Swietłana Kaliniczenko, Ewa Majcherczyk, Iwona Noszczyk, Ewa Pytel-Polak, Karina Skrzeszewska, Anna Wiśniewska-Schoppa, Anna Noworzyn-Sławińska, Aleksandra Stokłosa, Sabina Olbrich-Szafraniec, Ewelina Szybilska, Mariola Płazak-Ścibich; Współpraca: Jolanta Dańczyk; MEZZOSOPRANY: Renata Dobosz, Anna Borucka. Magdalena Spytek-Stankiewicz, Roksana Wardenga; Współpraca: Katarzyna Haras-Kruczek;
TENORZY: Bogdan Desoń, Maciej Komandera, Hubert Miśka, Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Piotr Rachocki, Adam Sobierajski, Janusz Wenz, Feliks Widera, Sylwester Kostecki; Współpraca: Andrzej Lampert;
BARYTONY: Adam Woźniak, Kamil Zdebel, Włodzimierz Skalski; Współpraca: Michał Schoppa, Stanisław Kuflyuk, Andrzej Szkurhan;
BASY: Cezary Biesiadecki, Bogdan Kurowski, Zbigniew Wunsch.
KOREPETYTOR SOLISTÓW: Larysa Czaban
B A L E T :
SOLIŚCI: Dominika Koj, Aleksandra Piotrowska, Daniil Alexandrov, Grzegorz Pajdzik, Tomasz Sośnik;
KORYFEJE: Aleksandra Unger, Ewa Czampiel-Matura, Joanna Kurkowska, Aneta Pająk-Cwojdzińska, Aleksandra Pytel, Anna Kmiecik-Sokalla, Sylwia Kubacka-Werner, Artur Dmochowski, Michał Krzemień, Adam Panoch, Karol Pluszczewicz, Marek Zaręba;
TANCERZE BALETU: Monika Latusek, Wioleta Haszczyc, Drabik Agata, Gielmuda Agata, Nalepa Katarzyna, Zofia Kostrzewska, Michał Gongor, Patryk Nowacki, Krzysztof Szczygieł, Patryk Wlazło, Patryk Łuksza, Paweł Kranz.
Współpraca: Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

Repertuar:

Baron cygański-28-02-2017 (godz. 18.00)
Dziady cz II-08-03-2017 (godz. 12.15  - gra Narodowy Teatr Edukacji im. Mickiewicza, Wrocław)
Gala Baletowa-25-02-2017 (godz. 17.00)
Koncert-24-02-2017 (godz. 19.30)
26-02-2017 (godz. 18.00 Stalowa Wola - Miejski Dom Kultur)
23-03-2017 (godz. 18.00)
Lokomotywa Pana Tuwima-08-03-2017 (godz. 10.30  - gra Narodowy Teatr Edukacji im. Mickiewicza, Wrocław)
Moc przeznaczenia-18-03-2017 (godz. 18.00) - PREMIERA
19-03-2017 (godz. 18.00)
25-03-2017 (godz. 18.00)
26-03-2017 (godz. 18.00)
28-03-2017 (godz. 18.00  - grana w Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice)
Pan Twardowski-08-03-2017 (godz. 08.30  - gra Narodowy Teatr Edukacji im. Mickiewicza, Wrocław)
Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej-05-03-2017 (godz. 11.00)
Straszny dwór-05-03-2017 (godz. 18.00  - grana w Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik)
12-03-2017 (godz. 18.00)
Traviata-24-02-2017 (godz. 19.00 Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana)
Ubu król-04-03-2017 (godz. 18.00)
06-03-2017 (godz. 18.00  - grana w Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice)
Wesoła wdówka-23-02-2017 (godz. 18.00)
Zemsta nietoperza-11-03-2017 (godz. 18.00)