Opera Śląska


typ teatru:muzyczny
adres:ul. Moniuszki 21/23 41-902 Bytom
telefon:+48 32 281 34 31,, +48 32 281 43 35 (tel/fax); +48 32 396 68 53, +48 32 396 68 08, +48 32 281 84 39 (dział imprez i reklamy)
e-mail:opera@opera-slaska.pl; bow@opera-slaska.pl
strona www:www.opera-slaska.pl
dyrektor naczelny:Tadeusz Serafin
uwagi:
z-ca dyrektora: Łukasz Goik
Tadeusz Kijonka - kierownik literacki,
Krystyna Krzyżanowska-Łoboda - kierownik chóru (od 11. 09. 2013 r.)
Olga Kozimala-Kliś - kierownik baletu,
Henryk Konwiński - choreograf,
Dyrygenci - Krzysztof Dziewięcki, Tadeusz Serafin, Andrzej Affeltowicz (współpraca), Francisco Bottigliero (współpraca), Andrzej Knap (współpraca), Jose Ferreira Lobo (współpraca), Mieczysław Unger (asystent dyrygenta, współpraca);
Asystenci Reżysera - Jarosław Świtała (współpraca), Maciej Komandera;
Inspicjentki: Jadwiga Bacik, Krystyna Siedlik.

Zespół artystyczny w sezonie 2014/2015:

SOPRANY: Leokadia Duży, Justyna Dyla, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Swietłana Kaliniczenko, Ewa Majcherczyk, Iwona Noszczyk, Ewa Pytel-Polak, Anna Wiśniewska-Schoppa, Anna Noworzyn-Sławińska, Aleksandra Stokłosa, Barbara Stryjecka, Sabina Olbrich-Szafraniec, Ewelina Szybilska, Mariola Płazak-Ścibich; Współpraca: Małgorzata Kneć-Ajdukiewicz, Jolanta Dańczyk, Halina Fulara-Duda, Dorota Laskowiecka, Urszula Piwnicka, Gabriela Silva, Ewa Vesin, Katarina Vovkova, Jolanta Wyszkowska; MEZZOSOPRANY: Renata Dobosz, Katarzyna Haras, Anna Borucka-Kufluk. Współpraca: Grażyna Bollin, Barbara Markiewicz, Alicja Węgorzewska; TENORZY: Bogdan Desoń, Maciej Komandera, Hubert Miśka, Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Piotr Rachocki, Adam Sobierajski, Tomasz Urbaniak, Janusz Wenz, Feliks Widera; Współpraca: Maciej Gallas, Edward Kulczyk, Andrzej Lampert, Mirosław Niewiadomski, Wiesław Ochman; BARYTONY: Paweł Kajzderski, Stanisław Kufluk, Włodzimierz Skalski; Współpraca: Maciej Bartczak, Witold Dewor, Michał Schoppa, Rafał Songan, Andrzej Szkurhan, Adam Woźniak, Kamil Zdebel;BASY: Cezary Biesiadecki, Bogdan Kurowski, Tadeusz Leśniczak, Aleksander Teliga, Zbigniew Wunsch; Współpraca: Damian Konieczek, Grzegorz Szostak, Romuald Tesarowicz.
KOREPETYTORZY SOLISTÓW: Larysa Czaban, Halina Mansarlińska, Halina Teliga (współpraca).
BALET
SOLIŚCI: Dominika Koj, Bernadeta Maćkowiak, Aleksandra Piotrowska, Daniil Alexandrov, Grzegorz Pajdzik, Tomasz Sośnik; KORYFEJE: Aleksandra Bryl, Ewa Czampiel-Matura, Joanna Kurkowska, Aneta Pająk, Katarzyna Wieliczko-Pos, Aleksandra Pytel, Anna Kmiecik-Sokalla, Sylwia Kubacka-Werner, Artur Dmochowski, Michał Krzemień, Adam Panoch, Karol Pluszczewicz, Marek Zaręba; TANCERZE BALETU: Alicja Balasa, Paula Dzwonik, Jagoda Łuczak, Monika Niedźwiecka, Natalia Polak, Michał Gongor, Patryk Nowacki, Krzysztof Szczygieł, Marek Szczygieł, Patryk Wlazło. Współpraca: Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, inspektor baletu: Janina Psiuk,
pedagodzy baletu: Jacek Drozdowski, Kazimierz Cieśla, Janina Psiuk,
akompaniator baletu: Natalia Myślewicz.

Repertuar:

Aida-25-10-2014 (godz. 18.00)
Baron cygański-29-11-2014 (godz. 18.00)
Carmen-14-11-2014 (godz. 18.00)
22-11-2014 (godz. 17.00 - grane w Ostrowcu Świętokrzyskim)
Don Giovanni-05-11-2014 (godz. 18.00)
09-11-2014 (godz. 18.00)
25-11-2014 (godz. 18.00  - grana w Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice)
Królewna Śnieżka-18-11-2014 (godz. 11.00)
20-11-2014 (godz. 11.00)
Nabucco-26-10-2014 (godz. 18.00)
11-11-2014 (godz. 18.00 - Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centurm Kultury )
Phantom czyli Upiór w Operze-31-10-2014 (godz. 18.00)
Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej-26-10-2014 (godz. 11.00)
16-11-2014 (godz. 11.00)
Straszny dwór-07-11-2014 (godz. 19.00 - Filharmonia Częstochowska )
Tosca-08-11-2014 (godz. 18.00 - grane w Oświęcimiu)
30-11-2014 (godz. 18.00)
Traviata-16-11-2014 (godz. 18.00 - grane w Kielcach)