EN
15.03.2022, 09:57 Wersja do druku

Złotów. „Jestem czysty” Teatru Mostów w ZDK

„Jestem czysty”, autorski spektakl Teatru Mostów, swoją premierę miał 19 listopada ubiegłego roku na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Już 25 marca spektakl na podstawie sztuki Konrada Pruszyńskiego zaprezentowany zostanie w Złotowskim Domu Kultury. Start o godzinie 18.00. Organizatorzy zapewniają darmowy wstęp na wydarzenie.

fot. mat. teatru

Debiutancki spektakl Teatru Mostów to intymna historia dwójki ludzi – Tymoteusza oraz jego matki Laury, która zakochuje się w byłym dilerze syna. Napięta sytuacja doprowadza dwójkę  bohaterów do ostateczności, z której nie widać drogi ucieczki przed skomplikowaną przeszłością. Minimalistyczny obraz wyreżyserowany przez Bogumiłę Jędrzejczyk skupia swoją  uwagę na emocjach i dylematach ludzi, z którymi w mniejszym lub większym stopniu utożsamić się może każdy z nas.

Przedstawienie zrealizowano w ramach jubileuszu trzydziestolecia pracy artystycznej reżyserki spektaklu, na co dzień aktorki gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy – Bogumiły Jędrzejczyk. Za projekcje video odpowiada absolwent i wykładowca wrocławskiej ASP Zachariasz Jędrzejczyk, który w swoim portfolio ma współpracę m.in. z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol, Filharmonią Gorzowską czy Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Na scenie autor sztuki Konrad Pruszyński oraz aktorka gorzowskiego Teatru Osterwy, uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i nagrodzona Pierścieniem Melpomeny Kamila Pietrzak-Polakiewicz.

„Jestem czysty” na scenie Złotowskiego Domu Kultury już 25 marca 2022 roku o godz. 18.00. Darmowe wejściówki dostępne są do odbioru w biurze ZDK (pokój 202). Dalsze działanie i nowe projekty Teatru Mostów wesprzeć można poprzez wpłatę na konto zrzutki, a wszystkie bieżące informacje o aktywności grupy dostępne są na oficjalnym profilu Facebook.  

Link do oficjalnego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/995230071076924?active_tab=about
Instagram Teatru Mostów:
https://www.instagram.com/teatrmostow/
You Tube Teatru Mostów:
https://www.youtube.com/channel/UCYt995c_LCmi_aWzgool2O   

Źródło:

Materiał nadesłany