EN
9.12.2022, 15:27 Wersja do druku

Zielona Góra. Wesprzyj uchodźcę świąteczną paczką. Możesz ją zostawić w Teatrze Lubuskim

Inne aktualności

Społecznicy, posłowie, przedsiębiorcy i aktorzy włączyli się do świątecznej akcji pomocy dla uchodźców osadzonych w zamkniętych ośrodkach.

Mikołaj do nich nie przyjdzie, też jest cudzoziemcem, siedzi w zamknięciu - mówi Joanna Liddane, współorganizatorka akcji, która ma poratować uchodźców świąteczną paczką. Wolontariusze przekażą żywność do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Do akcji włączyli się posłowie, społecznicy, przedsiębiorcy, ale także aktorzy. Paczki można zostawiać w Teatrze Lubuskim.

- Zachęcamy was, by w miarę własnych możliwości wesprzeć uchodźców świąteczną paczką. Organizatorzy - aktywiści przekażą zebrane dary cudzoziemcom - apelują pracownicy teatru. Paczki można zostawiać przy portierni (jeśli drzwi będą zamknięte, można skorzystać z dzwonka).Do paczki można włożyć podstawowe artykuły spożywcze, byle nie były w szkle lub puszce. Takie są wytyczne ośrodka. Można kupić olej, ryż, przeciery pomidorowe, zupy instant (bez wieprzowiny), cebulę, soczewicę, cieciorkę, makarony, orzechy, suszone owoce, mleko, soki czy przyprawy.

- Nie trzeba robić ogromnej paczki, ważne, by wesprzeć akcję tym, co jest dla ciebie możliwe. Małe gesty też mają wielkie znacznie - dodają pracownicy teatru.

Paczkę można też przesłać do ośrodka, bezpośrednio do wybranego uchodźcy.

- Podam namiary, opowiem, jak wysłać prezent - mówi Joanna Liddane i podaje kontakt do siebie, tel. 502 288 221. Paczki można też zanosić do poniższych miejsc.

    BCD Budowlane Centrum Dystrybucji, ul. Dekoracyjna 6, godz. 8-16.
    Biuro KOD, ul. Lisowskiego 3 (domofon 9), wtorki, godz. 11-13, piątki, godz. 17- 19
    Biuro Poselskie Katarzyny Osos, ul. Kożuchowska 15a/217, godz. 9 -15.
    Galeria BWA (czynna do 15 grudnia), ul. Niepodległości 19
    Cafe Noir, ul. Niepodległości 22, wt.-sob. od godz. 18
    Droszków, ul. Dębowa 39, codziennie po godz. 20 p. Marta

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wesprzyj uchodźcę świąteczną paczką. Możesz ją zostawić w Teatrze Lubuskim

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

msw

Data publikacji oryginału:

09.12.2022

Wątki tematyczne