EN

3.12.2020, 10:38 Wersja do druku

Zielona Góra. Lubuski Teatr wspiera szpital i zaprasza na Mikołajki

Lubuski Teatr zaprasza tego weekendu na transmisje online swoich widowiskowych spektakli. Jeden jest dla dorosłych, drugi - dla małych i dużych widzów.

fot. mat. teatru

W sobotę, 5 grudnia o godz. 19.00 rozpocznie się transmisja porywającego musicalu Jana Szurmieja - „Ach! Odessa - Mama...". Przenosimy się na odeskie ulice sprzed stu lat. A ściślej do dzielnicy Mołdawanka. To tu mieszka król Odessy i szef trzęsącego miastem bandyckiego syndykatu - Benia Krzyk. To tu słychać błatne pieśni przestępczego światka... W rozśpiewanym i roztańczonym widowisku zobaczymy ponad 25 artystów.

Transmisja spektaklu w ramach akcji „Szpital potrzebuje - Lubuski Teatr reaguje" odbędzie się na stronie abilet.pllive. - kod (25 zł) do nabycia na platformie abilet.pl. Cały zysk z przedstawienia przeznaczony zostanie na pomoc dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Natomiast w niedzielę, 6 grudnia - Mikołajki z Lubuskim Teatrem. O godz. 12 rozpocznie się transmisja online spektaklu „Akademia Pana Kleksa" - adaptacji słynnej książki Jana Brzechwy.

Spektakl wyreżyserował Jerzy Jan Połoński, a w roztańczonym widowisku gra połowa zespołu aktorskiego LT. Ambrożego, czyli Pana Kleksa gra Aleksander Podolak, a w Adasia Niezgódkę wciela się Alicja Stasiewicz. Kody dostępu na spektakl do kupienia przez platformę www.abilet.pl w cenie 20 zł.

Źródło:

Gazeta Lubuska nr 283

Wątki tematyczne