EN

18.09.2023, 12:59 Wersja do druku

Zielona Góra. Sofokles wg Brala. „Agon" Teatru Pieśń Kozła w Lubuskim

„Agon" jest adaptacją klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygona" – to podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, symfonia konfliktu moralności i ambicji, pieśń ducha w walce z materializmem. Premiera spektaklu Teatru Pieśń Kozła już 3 października.

fot. mat. teatru

Spektakl jest swoistym ożywieniem starożytnej tragedii Sofoklesa dla współczesnej publiczności, stwarzając most pomiędzy tradycją, a nowoczesnością, przy jednoczesnym eksplorowaniu nowych metod aktorstwa i reżyserii. Spektakl ma formę koncertu rockowego w którym pojawiają się chóry, które komentują tworząc wraz z głośnym brzmieniem instrumentów, niejednolitą opera rockowa. Rytmy wygrywane na bębnach starają się uporządkować rozsypującą się rzeczywistość dawnego królestwa. Świat Kreona zamknięty w gniewie i chaosie pełen jest przemocy i uzurpacji, a siła jego emocji torturuje pozostałych. Antygona pozostaje wierna swojej wierze i przodkom. Wbrew woli króla oddaje należny hołd zmarłym, co w konsekwencji doprowadza ją do śmierci.

Teatr Pieśń Kozła spróbuje pokazać, jak człowiek może odnowić się przy pomocy samopoznania i wyciszenia ciemnych aspektów. Projekt konfrontuje klasyczne światowe arcydzieło z nowatorskim komentarzem interpretacyjnym.

REŻYSERIA: Grzegorz Bral
MUZYKA: Jakub Lechki
DRAMATURGIA: Alicja Bral
OBSADA:
Eirini Amanatidou, Paweł Wydrzyński, Dominik Kujawa, Jakub Lechki, Marcin Zabrocki, Igor Kowalik, Alicja Bral, Grzegorz Bral.
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Gramy:
03.10.2023 r., godz. 10.00
(pokaz przedpremierowy)
03.10.2023 r., godz. 19.00
PREMIERA

04.10.2023 r., godz. 10.00

Rezerwacje grupowe w Dziale Impresariatu:
068 452 72 72 w. 35 lub 63

Źródło:

Materiał nadesłany