EN

28.07.2021, 08:41 Wersja do druku

Zielona Góra. Rafał Kłoczko nowym dyrektorem Filharmonii Zielonogórskiej

Inne aktualności

Czesław Grabowski kierował Filharmonią Zielonogórską przez 35 lat, czyli mniej więcej tyle, ile sobie liczy jego następca Rafał Kłoczko. Nowy dyrektor jest dyrygentem, wykształconym w Gdańsku, Krakowie i Wiedniu.

Czesław Grabowski odszedł na emeryturę w wieku 74 lat.  Filharmonią Zielonogórską kierował niemal połowę swojego życia. To jeden z najdłuższych staży na podobnym stanowisku w Polsce.  W dyrygenckim dorobku miał ponad 2 tys. koncertów. W Zielonej Górze organizował m.in. festiwalu Dni Muzyki nad Odrą, doprowadził do budowy nowej, szklanej części FZ, czyli Międzynarodowego Centrum Muzycznego Wschód-Zachód.

Procedury konkursowe trwały od kwietnia br. O stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej ubiegało się 12 chętnych, głównie polskich dyrygentów. I znamy już nowego, został nim Rafał Kłoczko.

- Decyzją Zarządu Województwa Rafał Kłoczko będzie pełnił swoją funkcję przez pięć sezonów artystycznych – poinformował na FB wicemarszałek Łukasz Porycki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Znamy nowego dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej. Kim jest Rafał Kłoczko?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.