EN

6.07.2021, 14:15 Wersja do druku

Zielona Góra. Projekt Gniazdo w Cafe Noir, czyli miejsce na deptaku dla młodych artystów

Inne aktualności

- Przy al. Niepodległości 22 chcemy stworzyć miejsce, w którym młodzi artyści, a więc tacy, którzy zaczynają swoją przygodę z twórczością sceniczną, będą mogli przyjść, próbować, rozwijać swoje umiejętności i tworzyć społeczność, z której mogą zrodzić się niezwykłe zespoły - tłumaczy Jakub Tyliszczak ze Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. 

Przy al. Niepodległości 22, naprzeciwko galerii BWA, od kilku miesięcy działa klubokawiarnia artystyczna Cafe Noir. Prowadzi ją Fundacja na rzecz Kultury Fedora, która realizuje tam projekt "Gniazdo".

- Celem projektu "Gniazdo" jest zbudowanie na zielonogórskim deptaku miejsca, w którym młodzi artyści będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności, przyzwyczajać się do sceny i wzajemnie wymieniać się wiedzą. Do tej inicjatywy każdy może się w każdej chwili włączyć, odpowiadając na potrzeby lokalnych twórców - mówi Jakub Tyliszczak, który koordynuje projekt z ramienia Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Projekt Gniazdo w Cafe Noir, czyli miejsce na deptaku dla młodych artystów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

szp

Data publikacji oryginału:

05.07.2021 17:08

Wątki tematyczne