EN

5.06.2023, 14:04 Wersja do druku

Zielona Góra. Performans Teatru Kropka Theatre w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Teatr Kropka Theatre wraz z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zaprasza 15 i 18 czerwca na performans pt. Wypędzeni_Vertriebene w reżyserii Jolanta Juszkiewicz.

fot. mat. teatru

Nowy podział Europy po II wojnie światowej zmusił miliony cywilów do przesiedleń. Polacy jak i Niemcy zostawiali swoje ojcowizny, aby przyjąć gehennę, nowe ojczyzny lub śmierć.

Czy ból niemieckiej rodziny był inny niż polskiej? Krzywda rani zawsze tak samo. Sylwetki aktorów przywołują głosem, dźwiękiem i ciszą cienie ludzkie z utraconego świata, ożywiają ich nadzieje i lęki, marzenia i koszmary, proste przyjemności i ponury ból.

Adaptacja i reżyseria - Jolanta Juszkiewicz
Wykonanie - Jolanta Juszkiewicz, Cezary Zygmunt Molenda
Muzyka – Jan Sebastian Bach, Franciszek Schubert /utwory na wolnej licencji

15.06.2023 oraz 18.06.202, godz. 19.00 / 70 min
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, Zielona Góra
Dla widzów 10+

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra".

Teatr Kropka Theatre – założony w 1997 r. w Sydney prezentuje koncept teatru ubogiego przepełnionego metaforą i abstrakcją, w którym najwyższej próby rzemiosło teatralne łączy się z głęboko osobistym zaangażowaniem w kształt inscenizacyjny i organizacyjny, jaki nadaje swojej pracy jego twórczyni Jolanta Juszkiewicz. Sposób, w jaki uprawia swój teatr rozgrywający się na wielu kontynentach sprawia, że konstruowana przez nią artystyczna podmiotowość ma charakter wybitnie nomadyczny, lecz głęboko zakorzeniony w losie polskim. Teatr Kropka Theatre współpracuje z Cezarym Zygmuntem Molendą (Zielona Góra) od 2017 roku tworząc i prezentując swój repertuar w Polsce i za granicą.

[email protected]

https://kropkatheatre.wixsite.com/website-2

Źródło:

Materiał nadesłany