26.02.2021, 12:19 Wersja do druku

Zielona Góra. "Ojej, kobieta" Joanny Wąż na Dzień Kobiet w Lubuskim

Każdy pretekst jest dobry, aby podarować niezwykły podarunek bliskiej osobie. Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Zrób niespodziankę swojej wybrance, mamie czy przyjaciółce i zabierz ją do teatru. W dniach 6-7 marca zagramy dla Was sztukę "Ojej, kobieta" - informuje Lubuski Teatr.

fot. mat. teatru

Spektakl ma cechy muzycznego monodramu. Jego bohaterką jest oczywiście tytułowa Kobieta, która opowiada o czasem banalnych, a czasem mocno zaskakujących wydarzeniach swojego życia. Przewija się w tych opowieściach wątek pragnienia wyrwania się z kamiennego kręgu obowiązków w świat marzeń, narastający niepokój i próby odzyskania wewnętrznej równowagi. Całość utrzymana jest jednak w pogodnym, pełnym humoru nastroju, dalekim od tragicznych wyborów.

Towarzyszące tekstowi piosenki znane są z nagrań Haliny Kunickiej, piosenkarki niezwykle popularnej w latach 60. i 70. XX w. Wiele tekstów specjalnie dla niej napisali znakomici polscy autorzy: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll, a muzykę do wykonywanych w czasie spektaklu piosenek stworzył Jerzy Derfel. Halina Kunicka wydała 12 płyt ze swoim repertuarem, a jedna z nich nosi znaczący dla obecnego spektaklu tytuł „12 godzin z życia kobiety”. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”.

W recitalu Joanna Wąż wykonuje jednak nie te najbardziej znane „urodzonym nieco wcześniej” wielbicielom talentu Haliny Kunickiej, lecz wciąż znakomicie brzmiące i trafiające do każdego pokolenia odbiorców, nastrojowe i znakomite poetycko piosenki Wojciecha Młynarskiego.

☎️Rezerwacje: 68 452 72 72 w. 65, 35
💻Sprzedaż internetowa: www.teatr.zgora.pl /zakładka bilety
www.abilet.pl

Źródło:

Materiał nadesłany