EN

11.09.2020, 11:07 Wersja do druku

Zielona Góra. Muzyka, taniec i teatr na Winobraniu

Od tygodnia trwa Winobranie. Również w ten weekend pełen program wydarzeń. Będzie muzyka, taniec, teatr i oczywiście, to, co jest sednem święta: atrakcje w winnicach, piwnicach i w winiarskim miasteczku.

Na początek warto zaprosić pod winobraniową scenę na placu Teatralnym. Tam w piątek i sobotę już wczesnym popołudniem zaczynają się występy taneczne i muzyczne. A wieczorem w koncerty gwiazd.

W piątek o godz. 20 wystąpi L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem „Polityki”, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Od 2002 r. nagrał 12 albumów oraz udźwiękowił wiele spektakli, filmów i animacji. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W 2015 roku założył Rebel Babel Ensemble, transkulturowy, międzynarodowy big-band. Pochodzi z Zielonej Góry, potem był związany z Wrocławiem i Trójmiastem.

Przed koncertem L.U.C.-a na scenie wystąpią m.in. Rademenez (17.30) i Taxita (18.30).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Winobranie. Raz, Dwa, Trzy... Co w ostatnie trzy dni święta Zielonej Góry?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

db