EN
8.12.2022, 08:55 Wersja do druku

Zielona Góra. Lubuski Teatr bez barier. Wkrótce spektakl „Jutro wrócimy do domu"

Lubuski Teatr zaprasza 16 grudnia na rodzinne widowisko muzyczne „Jutro wrócimy do domu" z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami.

fot. mat. teatru

„Jutro wrócimy do domu", to: piękna muzyka (autorstwa Mariusza Szabana, teksty piosenek Tomasz Olczak), olśniewająca scenografia, wzruszająca historia Dziewczynki, która mierzy się z nieprzyjazną rzeczywistością za pomocą dobrego humoru, wyobraźni i wrodzonego optymizmu.
Kategoria wiekowa: 8 lat+

Gramy:
16.12.22 r., godz. 18:00
*17.12.22 r., godz. 17:00
*18.12.22 r. ,godz. 16:00

* tłumaczenie PJM, - audiodeskrypcja (zapewniamy odbiorniki do odsłuchu) - słuchawki wyciszające, pętla indukcyjna (widownia, kasa).

WARSZTAT TOUCH TOUR
Przed spektaklem zapraszamy na warsztat, tzw. "touch tour" wprowadzający w tematykę spektaklu: 17.12.22 r., godz. 16:15 i  18.12.22 r., godz. 15:15

Dajemy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów, a co za tym idzie zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Pozwoli to również na zapoznanie się z topografią sceny i zorientowaniem się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta nietypowa forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie spektaklu oraz poznanie przez dotyk tego, czego nie można zobaczyć.Warsztat bezpłatny z udziałem tłumacza języka migowego, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia: [email protected] / 664 713 602 (pon.-pt., godz. 7:30-15:30).

Spektakl ,,Jutro wrócimy do domu” powstał w ramach współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie, Fundacji Asocjacja 2006 oraz Lubuskiego Teatru. Jest realizowany w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Udogodnienia do spektaklu realizujemy w ramach przedsięwzięcia grantowego "Teatr – widzę, słyszę, rozumiem" finansowanego z projektu Kultura bez barier.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne