EN

26.07.2021, 11:06 Wersja do druku

Zielona Góra. Jan Peszek w spektaklu Bogusława Schaeffera na KOZZI Film Festiwalu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze i 7. KOZZI Film Festiwal zapraszają 16 września na
"Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego" - spektakl Bogusława Schaeffera w reż. Jana Peszka. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

fot. mat. organizatora

Autor sztuki, kompozytor i dramaturg Bogusław Schaeffer, dopiero po jedenastu latach przyznał, że zaprojektowany przez niego aktor instrumentalny faktycznie istnieje i że jest nim nie kto inny, tylko Jan Peszek!

Monodram, to godzinny popis warsztatowego mistrzostwa, gdzie kreatywność, wyrazisty styl i temperament Jana Peszka przenika się z wyrafinowanym żartem i dość krytycznym spojrzeniem na sztukę współczesną i problem wyobcowania jej twórców. Niby żart niegdysiejszej awangardy, niby wykład wypełniony akademickim tekstem – w wykonaniu aktora instrumentalnego to fenomen projektu Schaeffera, który raz ukazuje artystę jako kapłana sztuki, a raz jako błazna. Jan Peszek, przekraczając kolejne granice, z wirtuozerskim wyczuciem przechodzi od apoteozy sztuki do kpiny z jej wybujałej dumy. Spektakl, będący jednocześnie utworem muzycznym i teatralnym, a wypełniony znakomitym głosem, perfekcyjnym ruchem scenicznym oraz zdolnościami parodystycznymi Jana Peszka to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

I przestrzegamy – rura, mokra szmata, jabłko i drabina nigdy już nie będą takie same!

***

16 września 2021, godz. 19.00
reżyseria: Jan Peszek
Obsada: Jan Peszek

Czas trwania: 60 min

Cena: 60 zł, Bilety dostępne na Abilet.pl

Sala im. Janusza Koniusza, WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Źródło:

Materiał nadesłany