EN

8.06.2021, 11:04 Wersja do druku

Zielona Góra. "Farmaceuta" Anny Dykczak w Czytelni Dramatu

W środę, 9 czerwca o godz. 18.30 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na kolejną odsłonę Czytelni Dramatu. Tym razem czytać będziemy "Farmaceutę" Anny Dykczak, sztukę napisaną przez autorkę specjalnie na tę okazję.

fot. mat. organizatora

Czyta Anna Stasiak. Spotkanie z udziałem autorki i Łukasza Maciejewskiego, krytyka filmowego i teatralnego. Prowadzenie: dr Janusz Łastowiecki
Pomysłodawca i Gospodarz cyklu: Andrzej Buck

"Farmaceuta" w zamyśle był utworem rozpisanym na wiele głosów. W konsekwencji, został monodramem napisanym specjalnie dla CZYTELNI DRAMATU. Opowiada historię Glorii, która pewnego dnia wraca z zagranicy, by zamieszkać w Polsce. Ta historia jednak mogłaby wydarzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Dopiero pod warstwą słów i zdań ukrywa się dramat, który Anna Dykczak odsłania przed nami, a czyni to delikatnie, stopniowo i przewrotnie. Sztuka dotyczy problemu, jakim jest przemoc domowa.

 Wydarzenie z udziałem publiczności. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego

 9 czerwca (środa) 2021, godz. 18.30, Sala im. Janusza Koniusza, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9. Transmisja na FB Biblioteki

 Rysunki Norwida w Galerii Przechodnia

Tuż przed Czytelnią Dramatu, o godz. 18.00 w Galerii Przechodnia przez budynkiem głównym Biblioteki zapraszamy na otwarcie wystawy oryginalnych rysunków Cypriana Norwida ze zbiorów WiMBP. Ekspozycja z okazji 200. urodzin patrona Biblioteki.

Wydarzenia w ramach Forpoczty 7(10). KOZZI Film Festiwal

Źródło:

Materiał nadesłany