EN
11.01.2021, 11:06 Wersja do druku

Zakopane. Spektakl „Pyszna - jedenaście godzin do El Dorado" ze schroniska na Hali Ornak - online

Widowisko   zostało  nakręcone w schronisku PTTK  na Hali Ornak w ramach cyklicznych spotkań "W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji". W poprzednich latach spektakle odbywały się tam w realu. Obostrzenia uniemożliwiły takie spotkania, więc gospodarze schroniska postanowili spektakl zarejestrować. Można go obejrzeć na Facebooku schroniska.

Akcja spektaklu prowadzi widzów na Pyszną, gdzie do wojny znajdowało się kultowe schronisko, z którego chętnie korzystali narciarze. “Zapraszamy do Pysznej. Do dzikiej krainy siwych sadów i błyszczących przełęczy Do maleńkiej chatki, w której tętniło niegdyś życie towarzyskie narciarskiej ferajny, wędrowców i poszukiwaczy zagubionych Amorów. Do miejsca, gdzie każdy odnajdzie swoją tożsamość, spokój, a w końcu, napełni się cudowną energią zakochanych w górskiej wolności" - zachęca do obejrzenia widowiska Anna Gąsienica Daniel, gospodyni schroniska, która jest autorką scenariusza.

W rolę Józefa Oppenheima „Opcia" wcielił się Krzysztof Najbor, a Wandę Gentil-Tippenhauer „Rudą" zagrała Joanna Banasik.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tam bywała narciarska ferajna. Spektakl online „Pyszna - jedenaście godzin do El Dorado" w wykonaniu aktorów Teatru Witkacego.

Źródło:

Tygodnik Podhalański nr 1

Autor:

jof

Wątki tematyczne