EN

19.11.2020, 16:02 Wersja do druku

Zabrze. "Morze ciche" nagrodzone na Festiwalu Korczak Dzisiaj

Spektakl „Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego otrzymał Nagrodę Stefanii Wilczyńskiej na tegorocznym 24. Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ!


fot. Paweł Janicki

Nagroda przyznana została za „stworzenie oryginalnego języka artystycznego dla opowiedzenia o potrzebie empatii i o odwadze, dzięki którym możliwe staje się pokonywanie barier”.

Łukasz Zaleski – reżyser: "Morze ciche" robiliśmy w Zabrzu już dwa lata temu. Spektakl powstawał z potrzeby włączania do teatralnego świata osób, które często są z niego wyłączone. To skromne w środkach przestawienie. Graliśmy go w teatrze, ale przede wszystkim w szkołach. Czasem tłukąc się pół nocy busem, żeby rano być gotowym na spotkanie z dzieciakami w ich sali gimnastycznej, czasem setki kilometrów od miejsca, gdzie my mieszkamy. Nigdy nie pomyślałbym, że będzie pokazywany na jakimkolwiek festiwalu. To nie fałszywa skromność, ani brak wiary w to, co robię. Po prostu myślałem, robiąc go, o czymś zupełnie innym.

Dziś dostaliśmy kolejną nagrodę - ważną nagrodę na ważnym i festiwalu. Siedziałem sobie przez tych ostatnich kilka korczakowych dni w domu i oglądałem kolejne steamingi kolejnych spektakli. I wiecie co? Największym zaszczytem było znalezienie się w takim towarzystwie. Największą radością, że teatr dla dzieci i młodzieży ma się w Polsce świetnie i w gronie reżyserów, którzy chcą robić dla młodej widowni jest coraz więcej fantastycznych twórców.

Dziękuję Wam za to.

Twórcom i aktorkom, gorąco gratulujemy !!! Mamy nadzieję, że już niedługo zaprezentujemy naszej wytęsknionej publiczności „Morze ciche” na scenie Teatru Nowego w Zabrzu.

Źródło:

Materiał nadesłany