EN

15.09.2022, 12:45 Wersja do druku

Zabrze. 17 września Metropolitalna Noc Teatrów

To już 12 edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów, podczas której Teatr Nowy w Zabrzu przygotował wiele propozycji.

Noc rozpoczniemy o godzinie 11.00 propozycją przeznaczoną dla najmłodszych widzów. Spektakl „Niesamowite przygody skarpetek” w reżyserii Zbigniewa Stryja jest adaptacją książki autorstwa Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Należy dodać, że kultowa już książka dla dzieci, jest najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej 2016 roku, pretendowała do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz znalazła się na liście 15 najlepszych książek roku 2016 według portalu Juniorowo.pl. Skarpetki czasem wybierają wolność… znikają z kosza na pranie i ruszają w świat… Pewnie dlatego w każdym domu jest tyle skarpet bez pary! Znikają? Czy to możliwe? W bajkach wszystko jest możliwe! Mała Be – bohaterka spektaklu opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyłyby przeżyć przygody! Skarpetka zostaje filmową gwiazdą, detektywem, opiekunką myszek albo specjalistą od rozweselania dzieci…? Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacja lalek i piosenki.

W tajniki sztuki aktorskiej, podczas warsztatów teatralnych, o godz. 14.30 wprowadzą aktorzy naszego teatru. Podczas zajęć prowadzonych pod okiem zawodowych aktorów, uczestnicy ćwiczyć będą dykcję, emisję głosu, interpretację tekstu. Będzie to także idealna okazja, aby obyć się ze sceną oraz nabrać pewności siebie.

O godz. 19.00 zapraszamy na Scenę Kameralną, gdzie widzowie śmiać się będą tylko na własną odpowiedzialność. Czy istnieje recepta na idealny związek? Czy istnieje uniwersalny sposób na spokój, szczęście i harmonię? A może należy stworzyć przepisy... prawo regulujące relacje damsko-męskie? Absurdalne? Śmieszne? Tak! To wydaje się śmieszne! Odpowiedzi na te i inne nurtujące nas pytania o relacje damsko-męskie postaramy się znaleźć wspólnie, podczas spektaklu „Stosunki prawne” w reżyserii Zbigniewa Stryja. W rolach głównych zobaczą Państwo Dorotę Rusek-Binowską oraz Andrzeja Kroczyńskiego.

Godz. 21.00 zarezerwowana jest na świetną zabawę i dużo dobrego humoru. „Historie łóżkowe” w reżyserii Marcina Sławińskiego to jedna z najlepszych, błyskotliwych i najczęściej wystawianych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera, w której mamy okazję poznać przezabawne losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W rolach głównych występują: Jakub Piwowarczyk, Marian Wiśniewski, Danuta Lewandowska, Mateusz Lisiecki – Waligórski, Anna Konieczna, Zbigniew Stryj, Dagmara Noszczyk.

O godz.23.00, kiedy duchy „zamieszkujące” nasz teatr powoli budzić się będą ze snu, my … oprowadzimy Państwa po naszym teatrze, zdradzając tajne zakamarki niedostępne na co dzień...

Źródło:

Materiał nadesłany