Biesiada Teatralna. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form XXXVIII edycja

Biesiada Teatralna. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form XXXVIII edycja (od 20.01.2017 do 22.01.2017)

Organizator

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury

Jana III Sobieskiego 4, 37-620 Horyniec-Zdrój

19 stycznia 2017, godz. 14.00
Teatr KRZYK Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie
" TO FACE" - zespół
reżyseria: Marek Kościółek, współpraca reżyserska: Anna Gini Euska
obsada: Lena Witkowska, Mateusz Zadala
*
Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy Częstochowa
"WIECH czyli KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ" - Stefan Wiechecki
reżyseria: Wojtek Kowalski
obsada: Eugeniusz Ślusarski, Wojtek Kowalski
*
Tyski Teatr Słowa Miejskie Centrum Kultury w Tychach
"Dziób w dziób" - Halina Prześluga .
reżyseria: Paweł Drzewiecki
obsada: Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Marta Michalska, Agnieszka Szumańska, Alina Bachara, Piotr Józef Adamczyk, Piotr Kumor
*
Teatr Plaster Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
"Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie"- wg Stanisława Witkiewicza
reżyseria: Paweł Sroka
obsada: Weronika Makowska, Natalia Lachowska, Magdalena Mnich, Agata Kontek, Wiktoria Krzywonos, Patrycja Stec, Dorota Trysło, Julia Wygnaniec

*
Teatr PARK Młodzieżowy Dom Kultury Bielany w Warszawie
"Zaraza" - scenariusz inspirowany sztuką Petera Barnesa pt. "Czerwone nosy"
reżyseria: Stanisław Dembski, Sebastian Słomiński
obsada: Paulina Grzeszczak, Lena Hadi, Magdalena Mówińska, Magdalena Wielądek, Aleksandra Paczek, Krystyna Zawora, Antoni Korczak, Damian Matuszak, Edward Myronenko, Sebastian Słomiński

godz. 22.00
Impreza towarzysząca
*
Teatr NEMNO Rzeszów
"Dupa"- scenariusz, reżyseria, scenografia, wykonanie Henryk Hryniewicki
*
20 stycznia 2017, godz. 14.00
Teatr Jednego Aktora Centrum Kulturalne w Przemyślu
"Historyjka"- Aglaja Veteranyi tłum. Alicja Rosenau
reżyseria: Barbara Płocica
obsada: Aleksandra Bernatek

*
Grupa Artystyczna Teatr T.C.R Tychy
"W składzie porcelany" - Marcin Stachoń
reżyseria: Wojciech Klimala
obsada: Marcin Stachoń
*

Teatr Resursa Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu
"Trojanki" - Eurypides w adaptacji Jean Paula Sartre'a, tłumaczenie Jerzy Lisowski
reżyseria: Robert Stępniewski
obsada: Danuta Piątkowska-Poręba, Hanna Zembrzycka, Dorota Lewandowska, Monika Kornafel, Julita Walasik, Irmina Kołodziejczyk, Jolanta Nędzi, Joanna Tam, Joanna Pawlina, Marcin Fortuna, Wojciech Rudkowski, Dariusz Wróbel
*
Teatr Satyry Zielona Mrówa Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
"Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne"- na podstawie satyr i bajek Ignacego Krasickiego
reżyseria: Robert Kaczorowski
obsada: Anna Maria Kosek, Anna Zaniewicz, Justyna Makolus, Marcelina Sak,Teresa Albińska, Adam Lipiński, Patryk Zabielski, Kuba Piwowarski, Mikołaj Zieńczuk, Piotr Ostrowski
*
Teatr "PRZEDMIEŚCIE" Ośrodek Działań Teatralnych Aneta Adamska w Rzeszowie
"Podróż" - na podstawie powieści "Józef i jego bracia" Thomasa Manna
reżyseria: Aneta Adamska obsada: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Godz. 21.30
Impreza towarzysząca
"Już nie zapomnisz mnie" - recital w wykonaniu Tomasza Stockingera, akompaniament - Stefan Gąsieniec


***

21 stycznia 2017, godz. 14.00
Teatr FIETER Dom Kultury w Ozimku
"Wyprzedaż" - Arnold Wesker
reżyseria: Robert Konowalik
obsada: Justyna Mehl-Czubak, Agnieszka Jarocka
*
Teatr KOD Dębnowski Ośrodek Kultury w Dębnie
"Koniec" - Samuel Beckett, tłumaczenie Antoni Libera
reżyseria: Anatol Wierzchowski
obsada: Bartosz Mazurkiewicz
*
Teatr PUK - PUK
Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku
"Wnętrze " - Katarzyna Marjasiewicz
reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
obsada: Monika Kowalczyk, Arkadiusz Klej, Sylwia Kośka, Paulina Dziachan, Łucja Mucha, Anna Żurek, Maciej Piasecki
*
TEATR POŚWIĘCONY Stowarzyszenie Proartystyczne "Integracja" w Katowicach
"Jarosław Ocalony" - Jarosław Filipski
reżyseria: Jarosław Filipski
obsada: Paweł Ziegler

*
Grupa Teatralna PRIMA APRILIS Kraków
"Serenada" - Sławomir Mrożek
reżyseria: Piotr Wojdyło
obsada: Katarzyna Cebula, Joanna Ledeman, Anna Lach, Adrian Tatrocki, Karol Krzystanek
****
22 stycznia 2017,godz. 16.00
Gala XXXVIII Biesiady Teatralnej Uroczyste odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród, prezentacja laureatów Biesiady.

Archiwum