Festiwal Tańca Współczesnego

Festiwal Tańca Współczesnego "Kalejdoskop" XVI edycja (od 09.05.2019 do 12.05.2019)

Organizator

Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia, Podlaskie Stowarzyszenie Tańca

ul. Kolejowa 14 c, 15-701 Białystok

Czw. 09.05.2019

17:00 "Skrzynka z narzędziami I - jak pisać o tańcu?", Anna Królica
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

18:30 "Poruszenia", Marta Ankiersztejn, wernisaż interaktywnej wystawy fotografii
foyer, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku,
ul. Sienkiewicza 14 | wstęp wolny

19:00 "Ciało i fikcja" Maria Zimpel, spektakl
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku,
ul. Sienkiewicza 14

20:30 Rozmowy po tańcu
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

_________________
Pt. 10.05.2019

14:00 Taneczny lunch oraz wernisaż wystawy rysunku "Ożywienie"
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

16:00 "Skrzynka z narzędziami II - jak pisać o tańcu?", Anna Królica
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

18:00 "Ewa i On" Iwona Olszowska, Paweł Konior
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku,
ul. Sienkiewicza 14

19.00 Zorganizowany przejazd na spektakl, przystanek autobusowy: PIŁSUDSKIEGO, Sienkiewicza (303)



19:30 "Plateau" Kuźmiński /Bargetto, Teatr ROZBARK
Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

21.15 Zorganizowany przejazd na Rozmowy po tańcu z UCK na przystanek autobusowy: PIŁSUDSKIEGO, Sienkiewicza (303)



21:30 Rozmowy po tańcu
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

_____________________
Sob. 11.05.2019

09:30 Warsztat taneczny, Iwona Olszowska
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

10:00 "Reflections", Anna Kamińska, Przemysław Degórski - Movement Sonification Lab
Galeria Arsenał elektrownia, (wejście od ul. Świętojańskiej), ul. Elektryczna 13 | wstęp wolny

10:30 "Skrzynka z narzędziami III - jak pisać o tańcu?", Anna Królica
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

11:15 Warsztat taneczny, Maciej Kuźmiński,

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10



12:00 Taneczny lunch
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

13:00 "Tanecznym szlakiem & Uważnie obserwuje świat", NND Nieformalna Grupa Performatywna, Towarzystwo Sztuki Surowej, Uczniowie NSST, przewodnik - Anna Kraśnicka, spacer z przewodnikiem oraz akcje performatywne.

start spod Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny



16:30 Wieczór krótkich form: Dominika Wiak, Inner Place, Djamila Polo, Antonia Bischof Celestial Bodies*, Kielecki Teatr Tańca, Zza moich oczu - Fragment/Akcja,

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku,
ul. Sienkiewicza 14
*spektakl zawiera elementy nagości



17:30 Studium Ruchu. Pokaz animacji poklatkowej, Justyna Sołomianko,

Białostocki Teatr Lalek, hol, ul. Kalinowskiego 1 | wstęp wolny



18:00 "Zdarzenia", Jacek Owczarek, Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście,

Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1,



19.30 Zorganizowany przejazd na spektakl, parking pod BTL-em,



20:00 "We_selle", Wojciech Mochniej

Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N



21:30 Zorganizowany przejazd na rozmowy po tańcu, parking pod UCK do przystanku autobusowego: PIŁSUDSKIEGO, Sienkiewicza (303)



22:00 Spotkanie po tańcu & Renata Tuszyńska, Recital/jam,

Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny




____________________
Ndz. 12.05.2019



09:30 Warsztat taneczny, Jakub Truszkowski
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

10:00 "Reflections", Anna Kamińska, Przemysław Degórski - Movement Sonification Lab
Galeria Arsenał elektrownia, (wejście od ul. Świętojańskiej), ul. Elektryczna 13 | wstęp wolny

10:30 "Skrzynka z narzędziami IV - jak pisać o tańcu?", Anna Królica
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

11:15 Warsztat taneczny, Wojciech Mochniej

SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10



12:00 Taneczny lunch
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

13:00 "Tanecznym szlakiem & Uważnie obserwuje świat", NND Nieformalna Grupa Performatywna, Towarzystwo Sztuki Surowej, Uczniowie NSST, przewodnik - Anna Kraśnicka, spacer z przewodnikiem oraz akcje performatywne.

start spod Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny



16:00 "Cisza", Izabela Chlewińska,

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku,
ul. Sienkiewicza 14

18:30 "Dzisiaj, Wszystko", Teatr Dada von Bzdülöw,

Opera i Filharmonia Podlaska, mała scena, ul. Odeska 1



20:00 Rozmowy po tańcu
Miodosytnia - Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 26 | wstęp wolny

Archiwum