Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice - Dzieciom" X edycja (od 27.05.2011 do 01.06.2011)

Organizator

Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"

ul. Św. Jana 10, 40-012 Katowice

27 maja

godz. 9.15 (Scena Ateneum)
OTWARCIE FESTIWALU

godz. 9.30 poza konkursem (Scena Ateneum)
BAJKA O SZCZĘŚCIU, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum", Katowice

godz. 11.00 (Galeria Ateneum)
NINJA I INNE BAJKI, Noriyuki Sawa (Japonia)

godz. 15.00 i 17.00 (Scena Ateneum)
KOT, KTÓRY ZAWSZE CHADZAŁ WŁASNYMI DROGAMI, Tintaló Társulás, Kecskemét (Węgry)

godz. 19.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
HISTORIA AMARA SINGHA RATHORE, Jagdish Bhatt (Indie)

***

28 maja

godz. 10.30 (plener, ul. Mariacka)
MUUBAJKA, Divadlo PIKI, Pezinok (Słowacja)

godz. 11.30 i 16.00 poza konkursem (Scena Ateneum)
OTWARCIE, Gus Marionetas Teatro de Titeres, Pampeluna (Hiszpania)

godz. 16.00 (Galeria Ateneum)
MUUBAJKA, Divadlo PIKI, Pezinok (Słowacja)

***

29 maja

godz. 11.30 i 16.00 (Scena Ateneum)
PODKOWA NA SZCZĘŚCIE, Zakarpacki Teatr Lalek "Bavka", Użgorod (Ukraina)

godz. 18.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
JOANNA D'ARC, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum", Katowice

***

30 maja

godz. 9.30 (Scena Ateneum)
POZNAŃSKIE KOZIOŁKI, Teatr Animacji, Poznań

godz. 11.00 (plener, ul. Mariacka)
LÁSZLÓ VITÉZ, János Pályi, Budapeszt (Węgry)

godz. 13.00 i 15.00 (Kinoteatr Rialto)
SŁOWIK, Teatr "Baj Pomorski", Toruń

godz. 15.00 i 16.30 (Scena Ateneum)
KLAUNADA, Bábkové divadlo Košice, Koszyce (Słowacja)

godz. 18.30 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
NOC POŚLUBNA. TEN TRZECI, Teatr Animacji, Poznań

***

31 maja

godz. 9.30 (Scena Ateneum)
GĘŚ, ŚMIERĆ I TULIPAN, Theater mini-art, Bedburg-Hau (Niemcy)

godz. 9.30 i 11.00 (Kinoteatr Rialto)
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA, Bóbita Bábszínház, Pecz (Węgry)

godz. 12.15 (Galeria Ateneum)
LÁSZLÓ VITÉZ, János Pályi, Budapeszt (Węgry)

godz. 15.00 i 16.30 (Scena Ateneum)
POZYTYWKA, Wileński Teatr "LL", Wilno (Litwa)

godz. 15.15 i 17.15 (Kinoteatr Rialto)
KRZYŚ I JEGO PRZYJACIELE, Miskolci Csodamalom Bábszínház, Miszkolc (Węgry)

godz. 19.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
DRUGI POKÓJ - impresja wg Zbigniewa Herberta, Unia Teatr Niemożliwy, Warszawa

***

1 czerwca

godz. 9.30 i 11.30 (Kinoteatr Rialto)
NARZECZONA DLA WODNIKA, Divadlo loutek Ostrava, Ostrawa (Czechy)

godz. 11.30 i 14.30 (Scena Ateneum)
KRÓLOWA ŚNIEGU, Rówieński Akademicki Wojewódzki Teatr Lalek, Równe (Ukraina)
godz. 18.00 (Galeria Ateneum)
ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

******

Imprezy towarzyszące

27 maja
godz. 14.00 - 16.30 (Galeria Ateneum)
warsztaty, prowadzenie: Jagdish Bhatt (Indie)

28 maja
godz. 19.00 (Galeria Ateneum)
Joanna Piech: GRAFIKA - wernisaż wystawy

29 maja
godz. 12.15 i 16.00 (Klub "śrubka", Żywiec)
BAJKI, Noriyuki Sawa (Japonia)

30 maja
godz. 12.00 - 14.30 (Galeria Ateneum)
warsztaty, prowadzenie: Noriyuki Sawa (Japonia)

1 czerwca
godz. 11.00 - 14.00 (Galeria Ateneum)
warsztaty, prowadzenie: Noriyuki Sawa (Japonia)

******

Przedstawienia prezentowane będą:
na Scenie Ateneum, ul. Św. Jana 10
w Galerii Ateneum, ul. 3 Maja 25
w Kinoteatrze Rialto, ul. Św. Jana 24
w plenerze, ul. Mariacka
w Klubie "śrubka" w Żywcu, ul. Grunwaldzka 13

Archiwum