Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice - Dzieciom" XII edycja (od 13.10.2015 do 17.10.2015)

Organizator

Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"

ul. Św. Jana 10, 40-012 Katowice

13 października (wtorek)

godz. 9.15 OTWARCIE FESTIWALU (Scena Ateneum)

godz. 9.30 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Bogumiła Rzymska: SZCZUROŁAP
reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

godz. 10.00 i 12.00 K (Pałac Młodzieży)
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
Rudolf Herfurtner: SZPAK FRYDERYK
reżyseria: Paweł Aigner

godz. 15.00 i 17.00 K (Galeria Ateneum)
Théâtre l'Air du Temps, Roanne & L'imprimerie -Théâtre de Rive-de-Gier (Francja)
Laetitia Eller, Patrick Peyraud, Serge Moulin: MAX
reżyseria: Patrick Peyraud

godz. 19.00 (Galeria Ateneum)
Wernisaż TeatruFOTOgrafii Przemka Wiśniewskiego
OPERETKA Witolda Gombrowicza z udziałem aktorów i pracowników
Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

godz. 20.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Krzysztof Bizio: LAMENT W GALERII
reżyseria: Irena Józefiak
***

14 października (środa)

godz. 9.30 i 11.30 K (Scena Ateneum)
Bábkové divadlo v Košicach, Koszyce (Słowacja)
Oleg Žiugžda: SZCZUROŁAP
reżyseria: Oleg Žiugžda

godz. 14.30 K i 16.30 (Kinoteatr Rialto)
Théâtre Libre, Saint-Étienne (Francja)
JAK ZOSTAŁEM KLAUNEM
scenariusz i reżyseria: Maurice Galland

godz. 16.00 spektakl poza konkursem (Galeria Ateneum)
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie,
Wydział Sztuki Lalkarskiej, Białystok
scenariusz: Magdalena Dąbrowska, Małgorzata Rytel, Milena Kobylińska
ANY-BODY
reżyseria: Wiesław Czołpiński, Agnieszka Makowska

17.45 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Martin Baltscheit: TYLKO JEDEN DZIEŃ
reżyseria: Bogdan Nauka
***

15 października (czwartek)

godz. 9.30 i 11.30 K (Pałac Młodzieży)
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
Marta Guśniowska: WĄŻ
reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

godz. 13.00 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Zbigniew Głowacki: KRAWIEC NITECZKA
reżyseria: Zbigniew Głowacki:

godz. 14.30 (Teatr Ateneum)
Czytanie i promocja Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży
przy współpracy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

godz. 15.00 i 17.00 K (Galeria Ateneum)
The Key Theatre, Tel Awiw (Izrael)
KIEDY WSZYSTKO BYŁO ZIELONE
scenariusz i reżyseria: Avi Zlicha, Dikla Katz

godz. 17.00 spektakl poza konkursem (Galeria Katowicka, projekt Wyższy Poziom)
Bábkové divadlo v Košicach, Koszyce (Słowacja)
Ádam Badin: BRACISZEK JELONEK
reżyseria: Ádam Badin
***
16 października (piątek)

godz. 9.00 i 11.00 K (Scena Ateneum)
Teatr Baj, Warszawa
Wolf Erlbruch: GĘŚ, ŚMIERĆ I TULIPAN
reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

godz. 14.30 spektakl poza konkursem (Pałac Młodzieży)
Olsztyński Teatr Lalek
Marija Łado: HISTORIA CAŁKIEM ZWYCZAJNA
reżyseria: Petr Nosálek

godz. 15.30 i 17.00 K (Galeria Ateneum)
Drammatico Vegetale & Teatro delle Albe - Ravenna Teatro, Rawenna (Włochy)
BRUM
scenariusz i reżyseria: Pierto Fenati

godz. 20.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Scena Ateneum)
Teatr Sztuk, Oleśnica
MARIA S.
spektakl autorski Eweliny Ciszewskiej
Projekt badawczy nr BW/PB/2010/2 finansowany i powstały w ramach działalności statutowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
***

17 października (sobota)

godz. 9.30 i 11.00 K (Galeria Ateneum)
Hop Signor Puppet Theatre, Ateny (Grecja)
TABULA ROSA
scenariusz i reżyseria: Evgenia Tsichlia

godz. 12.00 spektakl poza konkursem (Scena Ateneum)
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Tankred Dorst: AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU
reżyseria: Lech Chojnacki

godz. 13.00 (podwórko Ateneum, Rynek, pl. Szewczyka)
PERFORMENS JUBILEUSZOWY

godz. 17.00 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU (Willa Goldsteinów)

K - spektakl konkursowy
---
Autorskie działania warsztatowo-edukacyjne z obszaru teatru lalek

12 października, godz. 10.00
prowadzenie:
Théâtre l'Air du Temps, Roanne
& L'imprimerie -Théâtre de Rive de Gier, Francja
Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec
--
14 października, godz. 10.00
prowadzenie:
Drammatico Vegetale - Ravenna Teatro, Rawenna, Włochy
Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec

14 października, godz. 16.00
prowadzenie:
José Alvarez, Santiago, Chile
Miejski Dom Kultury Ligota
--
15 października, godz. 10.00
prowadzenie:
Hop Signor Puppet Theatre, Ateny, Grecja
Miejski Dom Kultury Koszutka
--
16 października, godz. 10.00
prowadzenie:
José Alvarez, Santiago, Chile
Miejski Dom Kultury Południe

16 października, 10.00
prowadzenie:
The Key Theatre, Tel Awiw, Izrael
Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie
______________

ADRESY SCEN
Scena Ateneum, ul. Św. Jana 10
Galeria Ateneum, ul. 3 Maja 25
Pałac Młodzieży, ul. Mikołowska 26
Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24
Galeria Katowicka, Wyższy Poziom, ul. 3 Maja 30

REZERWACJA BILETÓW
Biuro Organizacji Widowni, tel. +48 32 253 79 26
biuroateneum@o2.pl
kasa biletowa, tel. +48 32 253 77 79
www.ateneum.art.pl

Archiwum