EN

19.01.2022, 08:28 Wersja do druku

Wrocław. Powstała nowa instytucja, a Strefa Kultury Wrocław będzie miała nową szefową

Inne aktualności

1 lutego działalność rozpocznie Wrocławski Instytut Kultury, nowa miejska instytucja wydzielona ze Strefy Kultury Wrocław. Pokieruje nią Dominika Kawalerowicz. Z kolei na czele Strefy stanie Olga Nowakowska, była dyrektorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Celem tego wydzielenia jest "wzmocnienie oferty kulturalnej miasta, wyższa specjalizacja działań i dwie nowe instytucje na mapie Wrocławia".

- Dwie specjalistyczne instytucje umożliwią dalszy postęp dwóch wyraźnych kompetencji dotychczasowej Strefy Kultury Wrocław, czyli produkcyjnej, skupiającej się na organizacji wydarzeń o dużej skali oraz animacyjno-edukacyjnej, polegającej na pogłębionym badaniu, ale i wspieraniu rozwoju zróżnicowanych inicjatyw - tłumaczy Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Czym będzie się zajmował Wrocławski Instytut Kultury?

Nowa instytucja przejmuje część działalności Strefy Kultury Wrocław, m.in. organizację kolejnej edycji Europejskiej Nocy Literatury oraz Mikrogranty. Poza tym będzie kontynuować osiedlowe działania w oparciu o program Sąsiadujemy, zaangażuje się też w projekty rozwijające kompetencje kadr kultury, jak i osób bez doświadczenia w realizacji wydarzeń.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Powstała nowa instytucja, a Strefa Kultury Wrocław będzie miała nową szefową

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.