EN

16.01.2023, 12:37 Wersja do druku

Wrocław. Zmiany we wrocławskiej kulturze. Impart w nowym miejscu, nowa odsłona Firleja. „Dajcie nam czas, mamy plan”

Inne aktualności

Strefa Kultury Wrocław łączy się z klubem Firlej. Opuszcza też budynek Impartu i przenosi się do centrum miasta. - Wiem, że są osoby, którym ta fuzja się nie podoba. W kulturze ścierają się różne wizje - mówi szefowa SKW.

Od 1 stycznia, zgodnie z uchwałą rady miasta, klub Firlej zostaje włączony w struktury Strefy Kultury Wrocław. Decyzja władz Wrocławia wzbudziła wiele kontrowersji i wątpliwości w środowisku kulturalnym miasta. - Uważam, że nie jest w porządku to, że nie daje się nam szansy - mówi Olga Nowakowska, która zarządza połączonymi instytucjami.

Firlej w nowej odsłonie zacznie działać w marcu, podobnie jak Strefa Kultury Wrocław, która z remontowanego Impartu przenosi się do budynku Filharmonii przy ulicy Piłsudskiego.

Weekend inauguracyjny Impart Centrum i Firleja zaplanowano na 3-5 marca. W jego ramach wystąpią Mapa, czyli Magda Pasierska, Patrick de Pan, Paweł Domagała oraz Urszula Dudziak. Będą też wydarzenia dla dzieci.

Rozmowa z Olgą Nowakowską, dyrektorką Strefy Kultury Wrocław

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zmiany we wrocławskiej kulturze. Impart w nowym miejscu, nowa odsłona Firleja. "Dajcie nam czas, mamy plan"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

15.01.2023