EN
1.03.2021, 12:43 Wersja do druku

Wrocław. „Wyspa” w reżyserii Piotra Cieplaka znowu na afiszu

„Wyspę” w reżyserii Piotra Cieplaka zobaczyć będzie można w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia już 5, 6 i 7 marca o godz. 19:00.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Premiera Wyspy Wrocławskiego Teatru Pantomimy odbyła się na dzień przed ponownym zamknięciem instytucji kultury w listopadzie 2020. Wrocławskim mimom udało się więc zagrać we Wrocławiu dokładnie tylko jedno premierowe przedstawienie. Po ponad pięciomiesięcznej przerwie Wyspa wraca na teatralne deski.

Przedstawienie powstało na motywach Burzy W.Szekspira. Historia „cieplakowej” wyspy, jak w dramacie, zaczyna się od sztormu na morzu, po którym to garstka ocalałych Polaków próbuje zasiedlić skrawek lądu z okazałą palmą. Przez wyspę przelewa się korowód postaci - zmultiplikowanych Ferdynandów i Mirand czy Wąsaczy, a przez cały spektakl towarzyszy im muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Kormorany.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Sam reżyser mówi, że „ta sztuka jest niezborna i poplątana, bo taka właśnie jest historia Prospera, który postanowił zacząć wszystko od początku, od wyraźnego zdania i zgubił się przy następnym, pomyślał myśl, a ta mu się zamieniła w tuzin. Podjęta przez Prospera próba kończy się piękną katastrofą. Próba poparta wysiłkiem, uporczywą wiarą w sens teatru, podjęta bez złorzeczenia sobie i światu. Podjąć taką próbę to najlepsze co może nam się przytrafić.”

Burza reż. Piotr Cieplak

Przedstawienia: 5, 6 , 7 marca, godz. 19:00

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67, Wrocław

Bilety dostępne na stronie teatru w zakładce repertuar: https://pantomima.wroc.pl/
Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

01.03.2021