EN

12.09.2020, 12:12 Wersja do druku

Wrocław. Teatr Lalek wraca do gry. Na scenie i w internecie

Inne aktualności

Epidemia koronawirusa. Dyrekcja Wrocławskiego Teatru Lalek przekonuje, że instytucje teatralne są - w porównaniu z centrami handlowymi czy środkami komunikacji miejskiej - przestrzeniami bezpiecznymi.

Zachęca więc do udziału w spektaklach powracających na sceny po przerwie, ale również do śledzenia przygotowanych na najbliższe miesiące premier.

Bez publiczności przez koronawirusa

„Gdyby ktoś chciał zniszczyć teatr na zawsze, powinien wymyślić właśnie taki wirus, który uderza w podstawy teatru, czyli w bliskość i spotkanie z żywym człowiekiem” – komentuje ostatnie miesiące w kulturze Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek.

Teatr od marca ani na chwilę nie przerwał działalności, przenosząc do sieci takie projekty jak rodzinne niedziele z WTL-em, "Teatr na wynos" czy "Spółdzielnię Bajek »TĘCZA«".

Teatr Lalek znów na żywo, ale nie od razu

Powrót do grania na żywo we wrześniu wymaga także wielu zmian w stosunku do pierwotnych planów repertuarowych. Część spektakli została przeniesiona z małej, kameralnej sceny na dużą, by umożliwić większej liczbie widzów udział w wydarzeniach z zachowaniem bezpiecznych odstępów. Do WTL-u wracają spektakle z publicznością, natomiast nowy sezon rozpoczną dwie internetowe premiery.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wrocławski Teatr Lalek wraca do gry. Na scenie i w internecie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne