EN
05.02.2021, 18:54 Wersja do druku

Wrocław. Teatr Capitol ponownie otworzy się dla publiczności 18 lutego

fot. Joanna Leja / mat. teatru

Teatr Muzyczny Capitol w Wrocławiu ponownie otworzy się dla publiczności 18 lutego. Tego dnia na Dużej Scenie pokazany zostanie spektakl "Lazarus" w reżyserii Jana Klaty. Inne wrocławskie teatry nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie terminu ponownego otwarcia.

Podczas piątkowej konferencji prasowej rząd zapowiedział otwarcie od 12 lutego - warunkowo na dwa tygodnie - m.in. kin, teatrów, filharmonii i oper. Jak podkreślił w trakcie spotkania wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński, we wznawiających działalność instytucjach musi być "bezwzględnie przestrzegany" reżim sanitarny - zarówno limity publiczności do 50 proc. wypełnienia widowni, jak również maseczki, dystans i mycie rąk.

"Decyzja rządu była dla nas dużym zaskoczeniem. W pierwszym tygodniu nie będziemy jeszcze jednak grać, bo przede wszystkim nie jesteśmy w stanie w tym czasie sprzedać biletów. Reagujemy w miarę naszych możliwości jak najszybciej" - powiedziała PAP rzeczniczka Teatru Capitol Joanna Kiszkis.

Zapowiedziała, że 18 lutego na Dużą Scenę Capitolu powróci spektakl "Lazarus" w reżyserii Jana Klaty. "Widzowie bardzo czekają na ten spektakl, tyle razy już odwoływany" - dodała. Z kolei 20 lutego na Scenie Ciśnień odbędzie się "Mów coś, śpiewaj!", czyli wieczór z aktorami Improkracji i gośćmi z Capitolu: Heleną Sujecką i Mikołajem Woubishetem.

Sprzedaż biletów na spektakle rozpocznie się 9 lutego. "Dalsze spektakle będziemy planować po opublikowaniu rozporządzenia" - powiedziała rzeczniczka.

Dodała też, że zaplanowany na 14 lutego koncert walentynkowy online "Capitolove" pozostaje bez zmian. "Artyści Capitolu wybrali swoje ulubione piosenki o miłości, do widzów należy tylko przygotowanie domowego parkietu. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. hity Lady Gagi, Britney Spears, Krzysztofa Krawczyka, Skaldów i Whitney Houston" - zapowiedziała.

Zarówno Teatr Polski we Wrocławiu, jak i Teatr Współczesny nie podają jeszcze dokładnego terminu ponownego otwarcia.

"Cieszymy się, że już niedługo spotkamy się w teatrze. O terminach spektakli granych na naszych scenach poinformujemy niebawem, w tej chwili jednak, wszystkie spektakle sprzedawane na naszej stronie dostępne są tylko online" - poinformował w mediach społecznościach Teatr Polski.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne