EN

2.06.2021, 15:38 Wersja do druku

Wrocław. Studenci Akademii Muzycznej na deskach Opery Wrocławskiej

W ramach współpracy wrocławskiej uczelni muzycznej i Opery Wrocławskiej w projekcie "Opera Młodych" - którego pomysłodawcą jest Maestro Mariusz Kwiecień, znakomity baryton i dyrektor artystyczny Opery  - studenci zaprezentują się w czerwcu kilkukrotnie na profesjonalnej scenie przed wrocławską publicznością.

fot. Alicja Brzostecka/mat. AM

Już w najbliższych dniach – 10 i 12 czerwca na deskach teatru operowego wystąpi dyplomant klasy dyrygentury prof. dra hab. Marka Pijarowskiego. Pod batutą Oskara Kucharskiego zobaczymy spektakl operowy "Così fan tutte" W. A. Mozarta.

11 i 13 czerwca, w tym samym spektaklu w roli Guglielmo wystąpi Paweł Horodyski, student wokalistyki z klasy śpiewu solowego prof. dra hab. Bogdana Makala.

13 czerwca na scenie operowej zagoszczą młodzi instrumentaliści – Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod batutą Bassema Akiki.

Skrzypce Antonio Stradivariusa w rękach studentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - Sary Dragan. 

Niezwykle utalentowana skrzypaczka – Sara Dragan, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, uczennica prof. Zakhara Brona w jego elitarnej klasie (Meisterklasse Interlaken) w Zakhar Bron Academy w Interlaken (Szwajcaria) i studentka Wyższej Specjalnej Szkoły Muzycznej Królowej Sofii w Madrycie zakończyła nagranie płyty dla amerykańskiej wytwórni Orpheus Classic. Na potrzeby nagrania zostały jej użyczone skrzypce Antonio Stradivariusa z londyńskiej kolekcji Florian Leonhard Fine Violins in London. Skrzypaczka wystąpiła w duecie z Roustemem Saitkoulov (pianistą Maxima Vengerova) w repertuarze S. Prokofiewa i J. Hubay'a i rozpoczęła cykl koncertów:

4.05.2021 Koncert wraz z Roustemem Saitkoulov promujący nagranie płyty (Francja),
23.05.2021 Koncert Sara Dragan & Stradivarius, Polkowice – Bazylika pw. Matki Boskiej Łaskawej,
3.06.2021 Koncert z orkiestrą Slovak Sinfonietta, dyrygent Barak Tal (Izrael),
5.06.2021 Recital w Pałacu Prezydenckim Słowacji, Bratysława (Słowacja),
11.06.2021 Recital Sara Dragan & Stradivarius w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, przy fortepianie – Wiktor Szymajda.

Strona Sary Dragan: https://saradragan.com/

Źródło:

Materiał nadesłany