EN

15.02.2024, 11:37 Wersja do druku

Wrocław. Premiera „The Passage” w Instytucie Grotowskiego - w sobotę

Wrocławska premiera spektaklu „The Passage” - koprodukcji Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Theaterlabor Bielefeld z Niemiec oraz serbskiego laboratorium teatralnego Plavo Pozoriste, odbędzie się w sobotę w Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego.

fot. fot. Tobiasz Papuczys / mat. organizatora

Spektakl powstał w ramach projektu „JUSTLAB – Paradoks sprawiedliwości”. To – jak poinformowała PAP Anna Smycz-Michalak z biura prasowego Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu – przedsięwzięcie obejmujące prace laboratoryjne, testowanie metodologii i organizowanie warsztatów z lokalnymi uczestnikami, a w szczególności z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

„The Passage” jest koprodukcją działającego przy Instytucie Grotowskiego Teatr ZAR, Theaterlabor Bielefeld z Niemiec oraz serbskiego laboratorium teatralnego Plavo Pozoriste. „Spektakl, który powstał w efekcie współpracy grup teatralnych z Polski, Niemiec i Serbii, ma służyć wzmacnianiu dialogu i empatii wśród odbiorców teatru i skłaniać do krytycznej reakcji na różne aspekty niesprawiedliwości dziejącej się współcześnie w Europie” – podkreśliła Smycz-Michalak.

Twórcy zwracają uwagę widzów również na wzrost przemocy i kryzys wartości demokratycznych. Jak wskazują, widoczne jest to szczególnie „w rozkwicie prawicowych ideologii oraz postawach wobec migrantów, kobiet i grup osób marginalizowanych społecznie, a także w lekkomyślnym niszczeniu przyrody”.

Wrocławska premiera „The Passage” odbędzie się w sobotę w Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego. Spektakl zostanie też pokazany w niedzielę. Po Wrocławiu przedstawienie będzie prezentowane w Niemczech i w Serbii.

Źródło:

PAP