EN

3.11.2020, 10:12 Wersja do druku

Wrocław. Premiera spektaklu „Śledztwo” na podstawie powieści Stanisława Lema

„Śledztwo” na podstawie prozy Stanisława Lema to najnowsza koprodukcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Ad Spectatores. Premiera spektaklu odbędzie się w środę w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

fot. mat. teatru

Spektakl w reżyserii Maciej Masztalskiego jest teatralną adaptacją jednej z dwóch powieści kryminalnych w dorobku Stanisława Lema.

Jak podkreślają twórcy spektaklu, akcja powieści Lema toczy się toczy się w męskim świecie brytyjskiej policji, a punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem, było obsadzenie w głównych rolach wyłącznie kobiet.

Fabuła "Śledztwa" osadzona jest w realiach angielskiej prowincji. W kostnicach w małych miejscowościach ma miejsce seria niewyjaśnionych zdarzeń - zwłoki zmieniają swoje położenie, a w jednym z przypadków przepadają bez śladu. Zagadkę ma wyjaśnić jednostka Scotland Yardu.

Spektakl powstał w koprodukcji Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Ad Spectatores, przy współpracy Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

Premiera odbędzie się w środę w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

Źródło:

PAP

Autor:

Piotr Doczekalski

Data publikacji oryginału:

03.11.2020