EN
20.02.2023, 15:10 Wersja do druku

Wrocław. Premiera spektaklu „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” w TUF niebawem

W styczniu Teatr Układ Formalny rozpoczął próby do spektaklu „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Premiera 11 marca.

fot. Przemysław Jendroska / mat. teatru

Koproducentami spektaklu są: DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe i Muzeum Pana Tadeusza.
Premiera odbędzie się 11 marca 2023 roku w Centrum na Przedmieściu, przy wsparciu organizacji partnerskiej – Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

O spektaklu „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”:
Wyobraźnia to nadzwyczajny przywilej człowieka. Im jest większa, tym silniejsza potrzeba jej przeżywania. To pamięć czucia, wspomnień i doznań. Co się stanie, jeżeli potrzeba jest tak silna, że nie jesteśmy w stanie oddzielić imaginacji od rzeczywistości? Czy przywilej, który daje ogrom możliwości, może stać się jednocześnie wielkim zagrożeniem?

„Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” to opowieść o pewnej teatralnej bufetowej, która w głębi serca czuje się bohaterką antycznego dramatu. To spektakl o strachu przed przemijaniem i o potrzebie miłości.

Przed nami studium wstydu inspirowane „Miłością Fedry” Sarah Kane oraz antycznym „Hippolytosem uwieńczonym” Eurypidesa w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Realizatorki/realizatorzy:
scenariusz/ reżyseria/ scenografia/ kostiumy: Agata Duda-Gracz
reżyseria światła: Cezi Studniak
muzyka: Łukasz Wójcik-Zawiechura

choreografia: Piotr Mateusz Wach
kierownik produkcji: Paweł Juliusz Zaręba
realizacja światła: Kacper Scheffler
realizacja dźwięku: Wiktor Grzegorzewski

obsada: Justyna Szafran (gościnnie), Emose Katarzyna Uhunmwangho (gościnnie), Wiktoria Czubaszek, Przemysław Furdak, Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Rafał Pietrzak, Maciej Rabski

premiera: 11 marca 2023 roku, Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A
10 marca 2023 | 19:00 – spektakl przedpremierowy
11 marca 2023 | 19:00 – premiera

Spektakl jest wynikiem koprodukcji Teatru Układ Formalny oraz DCF (Dolnośląskie Centrum Filmowego – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – www.dcf.wroclaw.pl) i Muzeum Pana Tadeusza.
Spektakl jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław – www.wroclaw.pl oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany