EN
25.03.2023, 11:45 Wersja do druku

Wrocław. Premiera spektaklu „Bolero/ Elsa Canasta/ Flight” w Operze Wrocławskiej

Trzy aranżacje baletowe w jedynym spektaklu, w którym połączono różne style tańca, to najnowsza produkcja Opery Wrocławskiej. Premiera spektaklu „Bolero/ Elsa Canasta/ Flight” odbędzie się w sobotę wieczorem.

fot. mat. teatru

Tryptyk baletowy w wykonaniu zespołu baletu, orkiestry i solistów Opery Wrocławskiej zostanie zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy.

Pierwszy z baletów – „Bolero” w choreografii Meryl Tankard - powstał w Lyonie w 1998 r. „Inspirowani muzyka Maurice'a Ravela i atmosferą miasta, Meryl Tankard i Regis Lansac stworzyli bogatą paletę obrazów w pełni zintegrowanych z ruchem tancerzy” – podkreślają twórcy wrocławskiego spektaklu.

Drugie z dzieł tworzących tryptyk to „Elsa Canasta” w choreografii Javiera De Frutos. Do tej pory balet był prezentowy przez zespoły w Anglii, Szkocji i Stanach Zjednoczonych. To dzieło inspirowane postaciami, wydarzeniami i kolorytem życia towarzyskiego lat 20. XX w.

Wreszcie „Flight” w choreografii Małgorzaty Dzierżon powstał w 2016 r. w Wielkiej Brytanii na 90. rocznicę najstarszego w tym kraju zespołu tańca Rambert. „+Flight+ to próba przedstawia potrzeby ruchu, zmiany, cykliczności jaką można zaobserwować w naturze, jak i stanów emocjonalnych, które towarzyszą ludziom, którzy znajdują się na granicy, gdzieś +pomiędzy+ – w drodze, w oczekiwaniu, w poszukiwaniu. Inspiracją jest tematyka migracji, utwór nie podejmuje jednak tematu w kontekście politycznym” – podano w opisie przedstawienia.

Źródło:

PAP