EN

22.06.2021, 14:43 Wersja do druku

Wrocław. Premiera Kolektywu Twórczego Pawlacz w lipcu

2 lipca Kolektyw Twórczy Pawlacz, niezależna grupa teatralna, pokaże premierowy spektakl "Dragontown" w reż. Bartosza Szelugi.

fot. mat. teatru

Pokazy spektaklu odbędą się w dniach 2-4 lipca w Ośrodku Kultury na Ołtaszynie (Pszczelarska 7), bilety można zakupić, klikając w link: http://bit.ly/bilety-dragontown

Dragontown to niezwykłe miejsce, w którym może zdarzyć się wszystko. Tutaj ludzie są ponad prawem, a wartości takie tak jak wolność, własność i wybór tracą swoje znaczenie. W Dragontown nic nie mieści się w ogólnie przyjętych normach, a słabość jest jedynym grzechem, który można popełnić. Kiedy pozbędziemy się dobra i zła, kiedy wyeliminujemy słabe jednostki, dopiero wówczas otrzymamy idealny świat. Świat, w którym sumienie i dobre uczynki są jedynie reliktami przeszłości.

Opis spektaklu:

Idzie spokojnie, choć czujnie rozgląda się na boki. Wokół panuje ciemność, nie czuje się z nią dobrze, wolałaby znaleźć szybko spokojne miejsce. Robi głęboki wdech, powietrze wiruje delikatnie. Nagle słyszy niepokojący dźwięk, ręce odruchowo wędrują do kieszeni. Narasta w niej niepokój, chciałaby stopić się w jedność z czymkolwiek, kimkolwiek, może być ta fasada, może być tamten chłopak, byle w końcu coś poczuć i jednocześnie przestać czuć. Na dźwięk swojego imienia, krzykniętego ochrypłym głosem, podrywa się i rzuca przed siebie, zawierzając swoim instynktom. I w końcu jest. Tutaj.

Witajcie w Dragontown. W mieście, w którym zagubieni odnajdują siebie, spragnieni stają się nasyceni, a ci pogrążeni w beznadziei i bezsensie wypływają na powierzchnię, odkrywając liczne możliwości, które codziennie pojawiają się na wyciągnięcie ręki. Rozgośćcie się razem z nią. Przeżyjcie.

Twórcy:

Reżyseria i scenariusz:
Bartosz Szeluga

Obsada:
Lidia Barłoga - Szeluga
Chris Bieniecki
Michalina Karolińska
Aleksandra Kukier
Kamila Pisarek
Piotr Sendra
Julia Stacha
Bartosz Szeluga

Agata Ślęzak

Łukasz Wers

Muzyka:
The Lunar Project

KT Pawlacz na Facebooku: https://www.facebook.com/kol.pawlacz

Wydarzenie "Dragontown": https://www.facebook.com/events/679030816249234

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

22.06.2021

Wątki tematyczne