EN

23.03.2022, 12:10 Wersja do druku

Wrocław. PPA na półmetku

Za nami pięć dni festiwalowych koncertów i spektakli i pięć wieczorów klubowych spotkań z artystami.

fot. Maria Peszek, fot. Łukasz Giza /mat. organizatora

Po mocnym otwarciu litewskim spektaklem Agaty Dudy-Gracz („Między nogami Leny, czyli Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny według Michelangela Caravaggia” z Kłajpedzkiego Teatru Dramatycznego), widzowie PPA obejrzeli jak dotąd sześć koncertów w Capitolu, Piekarni i Starym Klasztorze i osiem spektakli nurtu off na Scenie Kameranej Teatru Polskiego i w podziemiach Capitolu.
Zaśpiewali na festiwalu: Maria Peszek, Krzysztof Zalewski z siostrami Przybysz, Sarah McCoy i John Grant, a Mai Kleszcz, śpiewającej teksty Bogdana Loebla, towarzyszył Mariusz Wilczyński z animacjami na żywo.

Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków kroniki PPA w Telewizji Festiwalowej – na stronie ppa.teatr-capitol.pl i na festiwalowym Facebooku.

Co obejrzą dziś widzowie?

Są jeszcze bilety na wydarzenia dzisiejszego (23 marca) wieczoru: „Świętą Kluskę” Komuny Warszawa w reż. Agnieszki Smoczyńskiej (w Piekarni) i koncert „Opla Stasiuk Trzaska” (w Starym Klasztorze) z udziałem pisarza Andrzeja Stasiuka i muzyków Mikołaja Trzaski, Piotra Bukowskiego i Huberta Zemlera.

Dziś także dwa ostatnie offy „Modlitwy (tych, którzy się nie modlą)”, teksty m.in. Janusza Korczaka i Olgi Tokarczuk w wykonaniu Małgorzaty Wojciechowskiej i Macieja Zakrzewskiego, oraz „Rap Magister” – Olek Talkowski, czyli pierwszy na świecie autor pracy magisterskiej w formie rapu. Na wydarzenia offowe bilety są wyprzedane, choć warto śledzić facebookową giełdę - na fanpage'u PPA widzowie informują o biletach, które chcieliby odstąpić.

Próby w Capitolu i w Polskim


W Teatrze Muzycznym Capitol trwają przygotowania do Koncertu Finałowego – pierwsza część, „Donosy rzeczywistości” to spektakl muzyczny; do tekstów Mirona Białoszewskiego skomponował specjalnie muzykę Mateusz Pospieszalski. W obsadzie Jan Peszek, Renia Gosławska, Karolina Czarnecka, Jan Jakub Monowid, Ralph Kaminski, Mateusz Pospieszalski i Król. W drugiej części Koncertu Finałowego wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Całość reżyseruje Jerzy Jan Połoński.

Na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim próby do Gali prowadzi Martyna Majewska. Koncert Galowy pt „WITAMY W ŚWIĄTYNI SZTUKI, słuchajcie, a będzie wam dane” grany będzie w sobotę i w niedzielę, a wezmą w nim udział Justyna Antoniak, Paulina Gałązka, Kaja Janiszewska, Kasia Moś, Madlen Revlon, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Magda Umer, Marta Ziółek, Maciej Musiałowski, Bartosz Porczyk, Cezary Studniak, Michał Szpak oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej (przygotowanie chóru: Małgorzata Sapiecha-Muzioł), studenci Akademii Sztuk Teatralnych i Studium Musicalowego Capitol.

Źródło:

Materiał nadesłany