EN

1.06.2021, 08:55 Wersja do druku

Wrocław. Otwarte pokazy pracy i treningi w Instytucie Grotowskiego

W czerwcu w Studiu Na Grobli będą miały miejsce aż 3 niezwykłe spotkania poświęcone pracy z ciałem i głosem, a także refleksją nad nimi. 6 czerwca i 15 czerwca odbędą się kolejno otwarte spotkanie-trening „Open SunDay!” oraz na pokaz pracy „Róża w strumieniu”, które poprowadzi Marco Balbi Dipalma wraz z Claudią Pasello, 16 czerwca zaś pokaz pracy Studia Kokyu „Na ścieżkach praktyki” z udziałem prowadzących Studio oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i wymagane są na nie zapisy.

fot. Magdalena Mądra

„Open SunDay!” to otwarte spotkanie-trening prowadzone przez Marca Balbiego Dipalmę w asyście Claudii Pasello. Będzie to okazja do uczestnictwa w spotkaniu i twórczym treningu SŁOŃCE Szkoły Reny Mireckiej. Jego celem jest wyzwolić energię płynącą w ciałach i głosach uczestników działania. Za przewodnika procesu posłuży rytm, a improwizacja umożliwi uczenie się i tworzenie. Trening twórczy Szkoły SŁOŃCE bazuje na przekazach Reny Mireckiej z Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Spotkanie poprowadzone w dwóch sesjach zakończy się wspólną improwizacją. Druga propozycja Marca Balbiego Dipalmy i Claudii Pasello to „Róża w strumieniu” – pokaz pracy oraz refleksja na temat badań performansu rytualnego. Wieloletnie doświadczenie Balbiego Dipalmy w pracy z Reną Mirecką i własne studia „obudziły w nim” możliwość połączenia kreatywności i tradycji. Prezentując „Różę w strumieniu”, prowadzący usiłują za Martinem Buberem „aktywować wzajemne energie niewinności i Miłości-dobra pomiędzy Ja, Ty a Onym”, aby wkroczyć w czas wspólnego ducha.

Warto zwrócić też uwagę na pokaz pracy z udziałem prowadzących oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego Studia Kokyu „Na ścieżkach praktyki”. Pomysł na otwarty pokaz zrodził się z potrzeby podzielenia się doświadczeniem wspólnych spotkań, które odbywały się od października 2020 do czerwca 2021 pod kierunkiem Joanny Kurzyńskiej i Przemysława Błaszczaka w asyście Marie Walker i Anity Szymańskiej. W czasie ośmiu intensywnych, dziesięciodniowych sesji uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniami wokalnego i fizycznego treningu aktora/performera w zderzeniu z praktyką aikido – japońską sztuką walki. Z jednej strony przestrzeń kreacji, twórczej wolności i poszukiwania nowych kanałów komunikacji, z drugiej dyscyplina, precyzyjna forma i bardzo określona forma treningu – świat teatru i świat sztuk walki – wyznaczyły granice codziennej pracy w czasie roku akademickiego. Po pokazie pracy odbędzie się rozmowa z udziałem liderów Studia Kokyu i uczestnikami programu, którą poprowadzi Anna Duda.

***

„Open SunDay!”: https://bit.ly/3yPT1PR

Otwarte spotkanie-trening prowadzone przez Marca Balbiego Dipalmę w asyście Claudii Pasello w ramach SŁOŃCE Szkoły Reny Mireckiej

niedz. 6/06/2021, 10:30–12:30, 15:00–18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Wymagane zapisy do 5 czerwca

***

„Róża w strumieniu”: https://bit.ly/2RWHnSF

Pokaz pracy oraz refleksja na temat badań performansu rytualnego
Prowadzący: Marco Balbi Dipalma w asyście Claudii Pasello w ramach SŁOŃCE Szkoła Reny Mireckiej

wt. 15/06/2021, 18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Czas trwania: 30-minutowy pokaz pracy połączony z refleksją widzów

Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Język: angielski z możliwością tłumaczenia na język polski podczas części przeznaczonej na refleksję

***

„Na ścieżkach praktyki”: https://bit.ly/3fAvhaQ

Pokaz pracy oraz rozmowa z udziałem prowadzących oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego Studia Kokyu 2020/2021

śr. 16/06/2021, 18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Czas trwania: 90 min

Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

W językach polskim i angielskim

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne