EN

12.10.2021, 13:21 Wersja do druku

Wrocław. Otwarcie Konkursu Off na 42. PPA

Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu ogłasza konkurs na najlepszy spektakl Nurtu OFF. Na zwycięzców czeka statuetka Tukana Off i 10 tysięcy złotych.

mat. organizatora

Konkurs Off na PPA składa się z dwóch etapów: w pierwszym ocenia się scenariusze, w drugim - gotowe spektakle.

Teraz, w pierwszym etapie, do 19 listopada 2021 czekamy na scenariusze spektakli offowych: eksperymentalnych, nowatorskich, proponujących nową wizję piosenki. Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy do realizacji najciekawsze, a ich twórcy otrzymają wsparcie organizacyjne i finansowe.

W drugim etapie, na festiwalu, publiczność i jury ogląda gotowe spektakle i wydaje werdykt. Ogłosimy go podczas Koncertu Finałowego 42. PPA, w dniu 25 marca 2022 roku.

Nagrody Konkursu Off to wybór scenariusza do realizacji oraz wsparcie w produkcji (czyli organizacja i fundusze, w tym roku zwiększone do 12 tysięcy złotych) - w pierwszym etapie.
W drugim - główną nagrodą jest Tukan Off i 10 tysięcy złotych. Jest też Tukan Publiczności Off – nagroda widzów PPA.

Jak wysłać zgłoszenie?


Do dnia 19 listopada 2021 r. do godz. 12.00 • osobiście albo pocztą na adres: Teatr Muzycznego Capitol, ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław • emailem na adres: [email protected], w każdym przypadku z dopiskiem „Nurt OFF 42. PPA”. Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty do wypełnienia można znaleźć na stronie ppa.teatr-capitol.pl


Mówi Cezary Studniak, dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej:

„Dożyliśmy czasów, w których sami przed sobą i przed publicznością musimy uzasadniać sens robienia teatru w ogóle. Są wśród naszych widzów tacy, którzy i słowem, i czynem deklarują, że tęsknili, że jesteśmy im potrzebni, że nadal chcą i będą nas oglądać. Ale są też i ci, którzy – może z lęku, może z braku środków, może z nowych, internetowych przyzwyczajeń nabytych podczas lockdownów – nie wrócili do nas.
Warto więc o tym porozmawiać: czy żywy teatr ma sens, czy jeszcze działa i co dziś znaczy. Na ile jest w stanie zainspirować odbiorcę do refleksji, do działania.
Drodzy twórcy, potencjalni uczestnicy konkursu: pamiętajcie, że nie będziemy Was w żaden sposób ograniczać ani cenzurować. Niech Wasze błyskotliwe, przemyślane i znaczące spektakle otwarcie powiedzą nam wszystkim to, co powinniśmy o naszej rzeczywistości usłyszeć”.

42. Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-27 marca 2022 roku.

Źródło:

Materiał nadesłany