EN

31.08.2020, 09:55 Wersja do druku

Wrocław. Olgę Tokarczuk czytała Krystyna Czubówna. Europejska Noc Literatury z motywem podróży

Europejska Noc Literatury 2020 w tym roku została przesunięta przez pandemię koronawirusa. Większość spotkań miała jednak miejsce w plenerze. W urokliwych zakątkach Wrocławia można było posłuchać Krystyny Czubówny czytającej "Księgi Jakubowe" Tokarczuk, jak również Magdaleny Popławskiej czy Grzegorza Małeckiego.

Motywowi podróży została poświęcona tegoroczna, dziewiąta już edycja Europejskiej Nocy Literatury. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo widzów: większość czytań zaplanowali w przestrzeniach plenerowych, przypominali o obowiązku zakładania maseczek, a miejsca siedzące rozmieścili w odległościach pozwalających na zachowanie społecznego dystansu.

Odczyty fragmentów książek wybranych przez Maxa Cegielskiego, kuratora wydarzenia, odbywały się co godzinę. W ubiegłych latach czytania powtarzano co 30 minut, jednak w edycji 2020 wydłużono czas trwania całego projektu, by zapobiegać gromadzeniu się osób wychodzących i przychodzących na poszczególne odsłony literackich spotkań.
Interpretacja „Ksiąg Jakubowych”

Zdecydowana większość czytań, bo aż osiem z dziesięciu, odbywała się w plenerze. W ubiegłym roku wydarzenie było organizowane w okolicach pl. Grunwaldzkiego. Tym razem uczestnicy Europejskiej Nocy Literatury mogli poznawać mniej lub bardziej znane zaułki osiedla Powstańców Śląskich.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Olgę Tokarczuk czytała Krystyna Czubówna. Europejska Noc Literatury z motywem podróży

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.