EN

16.10.2020, 13:13 Wersja do druku

Wrocław. Nagroda kulturalna „Gazety Wyborczej Wrocław"

Inne aktualności

Z półrocznym opóźnieniem - z powodu koronawirusa - ale jednak przyznamy w tym roku po raz 12. Nagrody Kulturalne WARTO dla młodych twórców. Dziś rozpoczynamy plebiscyt czytelników, którzy wskażą w nim swego zwycięzcę - piszą Katarzyna Mikołajewska, Magda Podsiały, Rafał Zieliński i Dominika Bajserowicz w Gazecie Wyborczej-Wrocław.

Nagrodami WARTO „Gazeta Wyborcza Wrocław" wyróżnia młodych, zdolnych twórców w pięciu dziedzinach - film, literatura, muzyka, sztuki wizualne i teatr.

Każdy z laureatów wraz z pamiątkową plakietą autorstwa Tymona Wodnickiego otrzyma 10 tys. zł nagrody, a zwycięzca w plebiscycie publiczności - 5 tys. zł. Mecenasem nagród jest miasto Wrocław, nagrodę dla laureata publiczności funduje Wrocławski Dom Literatury.

KATEGORIA: SZTUKI WIZUALNE

• LILIANA PISKORSKA

Artystka intermedialna. Tworzy rysunki, obiekty, fotografie, performance'y oraz wideo. Nominowana za dwie indywidualne wystawy w ważnych instytucjach sztuki w Polsce - w CSW Kronika w Bytomiu zatytułowaną „Długi marsz przez instytucje" oraz „Skutki uboczne" w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nagroda kulturalna „Gazety Wyborczej Wrocław"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” nr 243

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne