EN
15.06.2022, 14:46 Wersja do druku

Wrocław. Lelenfant oficjalnie na teatralnej mapie wydarzeń miasta

Pierwsze historyczne wydarzenie Lelenfant, projektu stanowiącego kontynuację Brave Kids zgromadziło wczoraj, 14 czerwca w Sali Koncertowe Radia Wrocław blisko 500 osób. Zarówno wśród występujących na scenie młodych wrocławskich artystów, a także licznie przybyłej publiczności pojawiły się emocje radości i wzruszenia. Miejsca na widowni zajęli wrocławscy uczniowie oraz rodzice występujących dzieci i przyjaciele projektu.

fot. Filip Basara

Na wstępie Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja nawiązała do nowej nazwy projektu, która jest lingwistyczną grą francuskich słów “słoń” i “dziecko”.

Słonie zamiast rywalizacji cenią współpracę i zabawę. Takie jest nasze wydarzenie. Bawcie się i kibicujcie sobie nawzajem” - mówi Sadowska.

Przegląd spektakli teatralno-muzycznych zatytułowany jest “Za kurtyną - przegląd spektakli Lelenfant”, gdyż stanowi pierwsze przywitanie z projektem we Wrocławiu. Zaprezentowały się cztery grupy warsztatowe tworzące od kwietnia br. na trzech wrocławskich osiedlach (Brochów, Złotniki, Gaj). W sumie na scenie wystąpiło ponad 50 młodych artystów Lelenfant oraz dodatkowo inkluzyjna grupa polsko-romska z Prudnika.

Lelenfant tworzy kolektyw dzieci i dorosłych od lat zaangażowanych i współtworzących międzynarodowy projekt Brave Kids. Przygotowaniem artystycznym i scenicznym dzieci i młodzieży w 2022 zajmują się instruktorzy i instruktorki artystyczne, posiadający własny dorobek pedagogiczno-teatralno-muzyczny: Samuel Alty, Barbara Nawrot, Ilona Krawczyk, Julita Franciosa, Mary Sadowska-Łakomy, Joanna Bzdzion, Magdalena Nykiel, Ehssan Chameiy.

Czerwcowe wydarzenia to dopiero początek spektakularnych widowisk perfromatywnych organizowanych przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Przez całe lato odbywać się będą we Wrocławiu warsztaty i półkolonie, w tym edycja międzynarodowa łącząca dzieci z całego świata. Zwieńczeniem działań pod koniec wakacji będzie Międzynarodowy Wielki Finałowy Spektakl Lelenfant z udziałem dzieci z Afryki, Europy i Azji.

“Pokazy wrocławskich dzieci będzie można zobaczyć ponownie, tym razem w wydaniu plenerowym, na Torze Wyścigów Konnych Partynice w sobotę, 27 sierpnia” - zaprasza Iwona Frydryszak, dyrektorka Lelenfant. “Tam ponownie się spotkamy, tym razem na kocu wśród przyrody w atmosferze piknikowej”.

Trwa rekrutacja do trzech półkolonii we Wrocławiu W grupie siła! – wakacyjne warsztaty wielokulturowe projektu Lelenfant

Organizatorzy przyjmują również zgłoszenia Rodziny goszczące – zagość przyjaźń w swoim domu! od osób chętnych do zaopiekowania się w dniach 23 - 31 sierpnia gośćmi z zagranicy.

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU BRAVE KIDS WE WROCŁAWIU", dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne