EN

16.06.2021, 14:54 Wersja do druku

Wrocław. Kurs wiodący OOUP - "Tu zaszła zmiana w scenach. Polska scenografia teatralna XX wieku"

Inne aktualności

Instytut Jerzego Grotowskiego rusza jesienią z kolejnym kursem wiodącym Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań (OUP) zatytułowanym „Tu zaszła zmiana w scenach… Polska scenografia teatralna XX wieku”.

Kurs wiodący Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań (OUP) w sezonie 2021/2022 poświęcony jest scenografii – jednej z najdynamiczniej i najciekawiej rozwijających się w Polsce sztuk teatralnych, w ewolucji której odbijają się także zmiany zachodzące w rozumieniu miejsca człowieka w świecie, w kulturze, życiu społecznym. Kurs rozpocznie się w Instytucie Grotowskiego we wrześniu, na comiesięczne zjazdy składać się będą: piątkowe wykłady otwarte oraz sobotnie warsztaty przeznaczone dla grupy roboczej. Całość zakończy konferencja naukowa, a wybrane wystąpienia opublikowane zostaną w wydawanym przez Instytut internetowym czasopiśmie „Performer”. Już teraz można wysyłać zgłoszenia do udziału w grupie roboczej.

Grafika: Barbara Kaczmarek, wykorzystano szkic Jerzego Gurawskiego do „Tragicznych dziejów doktora Fausta” w Teatrze Laboratorium 13 Rzędów.

Szczegóły: https://grotowski-institute.pl/projekty/tu-zaszla-zmiana-w-scenach-polska-scenografia-teatralna-xx-wieku/Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

16.06.2021