EN

8.02.2022, 09:41 Wersja do druku

Wrocław. Kontrola w Teatrze Pieśń Kozła. Urząd miejski: Ukryto przychody z biletów w wysokości 2,3 mln zł

Inne aktualności

Kontrola przeprowadzona przez urząd miejski w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławia wykazała nadużycia. Chodzi m.in. o przychody ze sprzedaży biletów czy wysokość wynagrodzeń.

Z ustaleń kontroli obejmującej okres od 1 marca 2017 r. do 31 grudnia 2019 r. wynika, że Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła uzyskało wyższe przychody z biletów, niż deklarowano. W rozliczeniu ukryto 2,3 mln zł.

- Kwota ta stanowi różnicę pomiędzy faktycznie uzyskanymi przychodami a wykazanymi w sprawozdaniu - wyjaśnia Tomasz Myszko-Wolski z urzędu miejskiego.
Kontrola w Teatrze Pieśń Kozła. Wykryto nadużycia

Urzędnik dodaje, że stowarzyszenie z naruszeniem zapisów umowy dotacyjnej rozliczyło również koszty w łącznej wysokości ponad 128 tys. zł.

Na tę kwotę składają się koszty, które nie dotyczyły kontrolowanego zadania. Według umowy miała to być promocja Wrocławia jako silnego ośrodka teatralnego w Polsce i w Europie oraz budowaniu i wzmacnianie relacji międzynarodowych środowisk teatralnych poprzez działalność Teatru Pieśń Kozła.

- Koszty zostały poniesione przed datą rozpoczęcia realizacji zadania, po terminie jego realizacji lub dla których nie udokumentowano związku z kontrolowanym zadaniem - wymienia Myszko-Wolski.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kontrola w Teatrze Pieśń Kozła. Urząd miejski: Ukryto przychody z biletów w wysokości 2,3 mln zł

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

karko