EN

20.10.2022, 17:21 Wersja do druku

Wrocław. Dziś premiera „Ballad i romansów” w Pantomimie

„Ballady i romanse” to pierwsza premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy w nowym sezonie artystycznym. Miłość, zbrodnia i podróż w czasie będą motywami przewodnimi trzyodcinkowego miniserialu teatralnego opartego na „Romantyczności”, „Świtezi” i „Lilijach”.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Trzech reżyserów: Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotr Soroka przeniosą nadprzyrodzony świat „Ballad …” na różnorodne środki wyrazu teatru pantomimy.

Świat mickiewiczowskich „Ballad …” jest bardzo plastyczny i jest niezwykłą pożywką dla aktora mima, ponieważ światy realny i fantastyczny od zawsze w teatrze się przewijały (…) - powiedziała w wywiadzie dla radiowej Dwójki pomysłodawczyni projektu i dyrektorka WTP - Agnieszka Charkot.

Dodaje, że części przedstawienia będą połączone: nie będzie przerw, a reżyserzy zaproszeni do tej realizacji mają trudne zadanie połączyć to wszystko i sprawić, by ta jedna ballada w drugą przechodziły płynnie (…). Zaczynamy „Romantycznością”, manifestem romantyzmu, znanym wszystkim, a kończymy na „Lilijach”, nie chcę powiedzieć, że pesymistycznie, ale w momencie, kiedy romantyczna miłość umiera - dodała.

BALLADY I ROMANSE
miniserial teatralny

premiera: 20 października 2022

Kolejne przedstawienia: 21, 22, 23 października

Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA

reżyseria:

odc. 1 Romantyczność: PIOTR SOROKA

odc. 2 Świteź: ZDENKA PSZCZOŁOWSKA

odc. 3 Lilije: BŁAŻEJ PESZEK

kostiumy i scenografia: ANNA ORAMUS

muzyka: MAGDA PASIERSKA, SZYMON TOMCZYK

światła: BOGUMIŁ PALEWICZ

choreografia (część Zdenki Pszczołowskiej): OSKAR MALINOWSKI

konsultantka intymności: MARZENA KOPCZYŃSKA-URLICH

www.pantomima.wroc.pl

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany