EN

14.12.2022, 15:36 Wersja do druku

Wrocław. „Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie” wracają na scenę

Po dłuższej przerwie do Teatru Polskiego w Podziemiu wracają „Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie”, spektakl w reżyserii Michała Borczucha, owoc współpracy zespołów Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru Polskiego w Podziemiu.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

To opowieść o artystach i artystkach walczących o utrzymanie artystycznej niezależności i ciągłości pracy, konfrontacja z sytuacjami granicznymi i zbiór poruszających scen opartych na osobistych doświadczeniach aktorów i aktorek. Artyści pytają czym jest teatr, czym jest teatralny zespół. Ich refleksje, czasem gorzkie, czasem podszyte humorem, budują historię teatru utraconego i walki o swoją własną, artystyczną ścieżkę.

Celem projektu „Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie” było spotkanie dwóch zespołów teatralnych: Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru Polskiego w Podziemiu we Wrocławiu. Oba zespoły w swojej historii przeszły przez etap walki o utrzymanie artystycznej niezależności i ciągłości pracy, realizując odmienne strategie oporu z różnymi konsekwencjami. To utopijna próba spotkania obu zespołów, nie w jednym przedstawieniu, ale w dwóch różnych — choć bliźniaczo podobnych — spektaklach, które wchodzą ze sobą w dialog, kopiują się. Mogą być grane razem i osobno.

BILETY: https://www.teatrpolskiwpodziemiu.pl/pl/repertuar#grudzien

17, 18 grudnia 2022 r., godz. 19.00

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu, ul. Księcia Witolda 62.

Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie

Reżyseria: Michał Borczuch

Asystentka reżysera: Maja Wisła-Szopińska

Dramaturgia i tekst: Tomasz Śpiewak

Scenografia i kostiumy: Dorota Nawrot

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Muzyka: Justyna Stasiowska

Wideo: Wojtek Sobolewski

Obsada: Agnieszka Kwietniewska, Halina Rasiakówna, Marta Zięba, Igor Kujawski, Tomasz Lulek, Adam Szczyszczaj, Jana Dravnel

Produkcja: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Fundacja Teatr Polski – TP dla Sztuki.
Źródło:

Materiał nadesłany