EN

7.09.2022, 08:32 Wersja do druku

Wodzisław Śląski. W sobotę IX Wodzisławska Noc Teatrów

To będzie święto teatru na ulicach wodzisławskiej starówki. W weekend zaplanowano Wodzisławską Noc Teatrów.

fot. mat. organizatora

- Występy skierowane są do publiczności w każdym wieku. Zarówno dzieci, młodzież, całe rodziny, jak i dorośli znajdą coś dla siebie - zapowiadają organizatorzy.

Przed nami IX Wodzisławska Noc Teatrów

IX Wodzisławska Noc Teatrów odbędzie się w sobotę (10 września). Pierwszy spektakl zaplanowano o godz. 16 na Rynku, a ostatni o godz. 21.30 za pałacem Dietrichsteinów. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenia są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Wstęp jest bezpłatny.

- W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych rapowanie Mickiewicza wystawione będzie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Spektakl "Nadobnisie i koczkodany" odbędzie się o godz. 19.30 w pałacu Dietrichsteinów, natomiast monodram "Matka Polka Terrorystka" o godz. 21.30 w Wodzisławskim Centrum Kultury - dodają organizatorzy.

Program Wodzisławskiej Nocy Teatrów

godz. 16 - rapowanie Mickiewicza "Ballady i romanse" z Mateuszem "Skajsdelimitem" Wilkoniem (występ uczestników warsztatów prowadzonych w ramach projektu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim) /Rynek/
godz. 17.30 - "Echo", Teatr Migro /Rynek/
godz. 19.30 - "Nadobnisie i koczkodany" S.I. Witkiewicza - komedia w dwóch aktach z trupami, Classic Ballanga Teatr /podwórko przy ul. Minorytów/
 godz. 21.30 - monodram "Matka Polka Terrorystka", Aneta Todorczuk /plac za pałacem Dietrichsteinów/

Tytuł oryginalny

Zobaczymy spektakle na ulicach Wodzisławia Śląskiego

Źródło:

Gazeta Wyborcza – Rybnik online
Link do źródła

Autor:

Arkadiusz Biernat

Data publikacji oryginału:

06.09.2022