EN
14.07.2020, 09:58 Wersja do druku

Wielopole Skrzyńskie. Paweł Passini i twórcy autorskich teatrów razem

Dzisiaj kończy się artystyczne spotkanie w Wielopolu Skrzyńskim. W miejscu urodzin Tadeusza Kantora spotkali się już drugi raz (poprzednio w lipcu 2019 r) instruktorzy teatralni, edukatorzy, animatorzy oraz reżyserzy z kilku województw. Nazwali się "Latający Teatr Kantorowi".

W tym roku praca odbywa się pod okiem reżysera Pawła Passiniego, który zgodził się zrealizować spektakl autorski inspirowany twórczością Tadeusza Kantora. Do Wielopola poza Passinim przyjechali w tym roku Karina Góra, Monika Adamiec, Marcin Woszczewski, Grażyna Tabor, Monika Nitkiewicz, Barbara Wójcik-Wiktorowicz oraz Marek Kościółek.

To artystyczne spotkanie organizuje po raz drugi Monika Adamiec ze swoją fundacją "Róża Wiatrów" przy pomocy wielopolskich instytucji. W roku ubiegłym ta sama ekipa pracowała pod okiem Leszka Mądzika. Powstał spektakl "Źródło". I to jest jeden z celów spotkania, który założyli jego twórcy. Co roku ma to być inne nazwisko związane z teatrem.

Efekty pracy będzie można zobaczyć oficjalnie w Wielopolu w grudniu. Dzisiaj natomiast tylko (dla kilkunastu osób zaproszonych z obowiązującymi obostrzeniami o godzinie 20.00) w postaci zamkniętego pokazu.

Spotkanie z Passinim, to pierwsza praca artystyczna (nie online) w czasie trwającej od kilku miesięcy pandemii. Przyjaciele teatralni z kilku województw od wielu lat pracują w swoich przestrzeniach teatralnych, gdzie poza teatrem tworzą m.in. festiwale, projekty międzynarodowe, a także mają wpływ na rozwój lokalnej kultury.

Warto podkreślić, co jest dzisiaj rzadkością, że to spotkanie nie jest PROJEKTEM I NIE JEST FINANSOWANE PRZEZ ŚRODKI PUBLICZNE. Finansowane jest tylko przez uczestników i zaprzyjaźnione podmioty prywatne.

Wielopolskie spotkanie, to początek tej pracy, która będzie kontynuowana i pokazywana w Polsce.

Zapraszamy wszystkich do kontaktu, którzy chcieliby zaprosić twórców do siebie. Kontakt: Monika Adamiec - [email protected], 505667580


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne