EN

24.06.2021, 18:16 Wersja do druku

Węgry. Dzień polski na Festiwalu i Spotkaniach Teatralnych V4 w Nagymaros

Od prezentacji filmu niemego „Mania” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie rozpoczął się w czwartek dzień polski na Festiwalu i Spotkaniach Teatralnych V4 w Nagymaros na północy Węgier przy granicy ze Słowacją.

Inne aktualności

Nakręcony w Berlinie film „Mania” z 1918 r. z Polą Negri w roli głównej został wyreżyserowany przez Węgra Jenoe Illesa, który był też operatorem filmu.

Produkcja ta „stała się już naszą wizytówką, bo była na Węgrzech kilkakrotnie pokazywana i propagowana jako bardzo ciekawy eksperyment” – powiedziała PAP dyrektorka Instytutu Polskiego Joanna Urbańska.

Wieczorem wystąpi natomiast polski zespół rockowo-bluesowy Cheap Tobacco, który dwa lata temu zagrał w Budapeszcie na festiwalu muzycznym Sziget.

Instytut Polski jest współorganizatorem Festiwalu i Spotkań Teatralnych V4, który odbywa się już po raz 8. i potrwa do niedzieli.

W ostatnim dniu zostanie m.in. zaprezentowane przedstawienie „Changes”, będące wynikiem 2-tygodniowych warsztatów z udziałem artystów z 4 krajów Grupy Wyszehradzkiej pod kierownictwem choreografa Janosa Felediego.

Źródło:

PAP