EN
5.12.2022, 08:51 Wersja do druku

Warszawa. Poparcie kandydatury w „konkursie na Dyrektorx TR Warszawa”

„W związku z ogłoszeniem konkursu na Dyrektorx TR Warszawa, my, jako zespół aktorski teatru, chcemy wyrazić nasze pełne poparcie dla kandydatury Anny Rochowskiej” - czytamy w oświadczeniu. 

fot. mat. teatru

Anna Rochowska, związana z TR Warszawa od dwudziestu sześciu lat, odważnie i konsekwentnie spełnia misję budowania wspólnoty widzów i artystów. Jest jedną z prekursorek współczesnej pedagogiki teatru w Polsce, twórczynią nowatorskich programów edukacyjnych. Jej wysokie kompetencje kierownicze i społeczne, ponadprzeciętna empatia oraz podmiotowe podejście do współpracowników zaowocowały jej wieloletnim pełnieniem funkcji osoby zaufania. W sytuacjach kryzysowych, do których w ostatnim czasie wielokrotnie dochodziło w TR Warszawa, to właśnie Anna Rochowska była zawsze pierwszą osobą łagodzącą spory, a jej działania prowadziły do rozwiązania trudnych sytuacji. Jako zespół jesteśmy przekonani, że tylko człowiek tak oddany naszej instytucji i jego pracownikom zapewni nam i naszemu teatrowi kontynuację linii programowej na wysokim artystycznym poziomie, jednocześnie gwarantując bezpieczne warunki pracy.

Wierzymy, że tylko pod przewodnictwem Anny Rochowskiej, zmiany, które zapoczątkowaliśmy naszym protestem, pozwolą stworzyć współczesną, bezprzemocową i otwartą instytucję kultury.

Zespół Aktorski TR Warszawa:

Jacek Beler

Jan Dravnel

Izabella Dudziak

Dobromir Dymecki

Monika Frajczyk

Mateusz Górski

Natalia Kalita

Magdalena Kuta

Lech Łotocki

Rafał Maćkowiak

Maria Maj

Sebastian Pawlak

Aleksandra Popławska

Tomasz Tyndyk

Justyna Wasilewska

Adam Woronowicz

Mirosław Zbrojewicz

Agnieszka Żulewska

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne